Колізії та конфлікти

«Київобленерго» не вдалось оскаржити зменшення тарифу на передачу електроенергії

14 грудня 2021, 09:35Новини590

Этот материал также доступен на русском

ВС скасував рішення судів попередніх інстанцій, якими позов був задоволений, та ухвалив нове рішення, яким відмовив у задоволенні позовних вимог повністю.

  • Посилання скопійованоlink copied

Приватне акціонерне товариство «Київобленерго» оскаржило пункт постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), у якому йшлося про підготовку проекту рішення щодо зменшення структури тарифів на послуги з розподілу електричної енергії позивача на суму 63 329,47 тис. грн (без ПДВ), – передає Україна Комунальна.

Позивач переконаний, що цим пунктом постанови порушено його права та законні інтереси. Просив його скасувати, зобов’язати відповідача при найближчому перегляді структури та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії збільшити тариф на ту суму, на яку вказаний тариф зменшений.

Оскаржуваним пунктом постанови Департаменту із регулювання відносин у сфері енергетики (структурному підрозділу НКРЕКП) було доручено підготувати та винести на засідання НКРЕКП, що проводиться у формі відкритого слухання, проект рішення щодо перегляду тарифу на розподіл електроенергії ПрАТ «Київобленерго» шляхом його зменшення на позитивну суму необґрунтованого недовиконання інвестиційної програми, програми ремонтів та надлишково отриманого доходу від здійснення ліцензованої діяльності.

Суд вказав, що зазначений пункт постанови регулятора – це організаційно-розпорядчий акт внутрішньо спрямованого змісту, який не є індивідуальним актом, а тому жодних прав, свобод, інтересів позивача не порушує, не передбачає для нього жодних обов’язків і обмежень.

Також Суд зазначив, що позовна вимога про зобов’язання НКРЕКП при найближчому перегляді структури та рівнів тарифів на розподіл електричної енергії позивача збільшити цей тариф на ту суму, на яку він був зменшений, є необґрунтованим втручанням в адміністративний розсуд регулятора.

Верховний Суд дійшов висновку, що оскаржуваний пункт постанови НКРЕКП ухвалювався на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законом України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Регулятор не перевищував своїх повноважень з огляду на те, що діяв згідно з Порядком встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії (затверджений постановою НКРЕКП від 5 жовтня 2018 року № 1175).

Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій, якими позов був задоволений, та ухвалив нове рішення, яким відмовив у задоволенні позовних вимог повністю.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності