Ключові факти
- «Київміськбуд» подав заяву до уряду по компенсації 2,28 млрд грн запланованого збитку, пов’язаного з передачею об’єктів «Укрбуду», 1 квітня. «Деякі служби вже дали своє бачення, бюрократичну відписку: немає, не передбачено, не знають», – розповів Forbes Ukraine новий очільник «Київмісьбуду» Василь Олійник.
- Через місяць-два завершується процедурне коло, тоді КМБ має отримати фінальну відповідь від уряду.
- Всього «Київміськбуду» потрібно 1,88 млрд грн на 2024-й і 2 млрд грн на наступний рік для добудови обʼєктів. «Враховуючи воєнний стан, відсутність попиту, довіри до компанії, подорожчання матеріалів і послуг, з внутрішнього ресурсу, ми нічого не зможемо вкласти в обʼєкти для активної роботи, – сказав Олійник. – Старт на майданчиках можливий тільки із залучених коштів».
- КМБ зверталися до двох комерційних і трьох державних банків в Україні. Переговори з ними не дали результату через негативний фінансово-економічний стан компанії, відсутність гарантованих джерел повернення боргу і сплати відсотків, відсутність адекватного заставного забезпечення.
- Банки були б готові надати кредит під державну або міську гарантію, зазначив Олійник. Проте надання гарантії місцевими органами, у випадку з КМБ це Київська міська рада, допускається виключно за напрямками, повʼязаними з розвитком комунальної інфраструктури або впровадженням енергоощадних технологій. До яких будівництво житла не належить.
- Гарантії від уряду надаються для реалізації загальнодержавних програм або інвестиційних проєктів, які пройшли процедуру конкурентного відбору. «Тому зараз ми лише ведемо роботу з реструктуризації наявної банківської заборгованості», – уточнив Олійник.