Київ після останнього обстрілу поки не готовий до графіків відключень – Yasno

27 грудня 2022, 10:11Новини251

Гендиректор  Yasno зауважив, що наразі ні генерація, ні мережі не дають можливості перейти до чітких графіків

  • Посилання скопійованоlink copied

Після останніх обстрілів росіян по енергетичній інфраструктурі України у Києві тривають ремонти, тож екстрені відключення продовжуватимуться – можливості повернутися до графіків поки немає. Про це повідомив гендиректор енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко.

За словами С. Коваленка, завдяки зусиллям енергетиків всі райони Києва зараз мають періодичне постачання світла. Водночас ремонти продовжуються, пошкоджені вузли досі перебувають у відновлювальних роботах, тож їх поки не можна включати у мережу.

Гендиректор Yasno зауважив, що наразі ні генерація, ні мережі не дають можливості перейти до чітких графіків.

Після останніх обстрілів, зазначає Коваленко, на правому березі Києва з’явилися гостродефіцитні вузли передавання електроенергії. Їхня сукупна пропускна можливість становить понад половину споживання всієї столиці – стільки електроенергії до п’ятниці, 23 грудня, недоотримували мешканці правого берега.

Через високе споживання, яке подекуди створювало перенавантаження на вузли у 100%, довелося відключати усі три групи правобережного і північного району міста. Наразі застосовані тимчасові обхідні схеми, які дозволили на вихідні суттєво зменшити цей дефіцит.

Але це тимчасові схеми, які не дають можливість поки повернутися до стабілізаційних графіків“, – наголошує він.

Ще однією причиною частих відключень зараз є локальне спрацювання автоматики. Воно виникає, коли споживачі після подачі світла починають споживати надмірно, відтак спрацьовують запобіжники та відключаються автомати. Водночас ремонтувати такі аварії можливо лише тоді, коли на лініях є напруга, тому доводиться чекати наступної подачі електроенергії.

Звісно, вихідні здебільшого зі світлом були ще завдяки тому, що нам допомогала погода і потреба у споживанні була десь на 10-15% менша ніж в четвер-п‘ятницю.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?