Зверніть увагуОгляд ЗМІ

Куди емігрувати: найкращі країни для українських біженців у 2024 році

14 червня 2024, 15:39Новини297

Які країни пропонують кращі умови для біженців з України

  • Посилання скопійованоlink copied

У 2024 році за кордоном продовжують приймати біженців з України. Редакція МЕТА.UA звернулася до експертки Інни Дашивець, дослідниці українського культурного простору, щоб дізнатися про найкращі країни для емігрантів у 2024 році.

Європейський Союз з початку повномасштабної війни в Україні прийняв понад 4 млн українських біженців.

Попри значну кількість переселенців, країни ЄС продовжують надавати притулок нужденним громадянам. Ось кілька держав, що надають тимчасове проживання та їхні умови:

Німеччина

Німеччина залишається лідером за кількістю прийнятих українських біженців. Станом на березень зареєстровано близько 1,65 млн українців. Країна забезпечує безплатне соціальне житло, фінансову допомогу, доступ до ринку праці, соціальних, медичних, освітніх послуг та мовних курсів. Також надаються кошти на меблі та шкільне приладдя, медичне страхування, оплату житла та частину комунальних послуг. Розвинута економіка та стабільний ринок праці сприяють працевлаштуванню новоприбулих.

Данія

Понад 40 тисяч українців отримали тимчасовий прихисток у Данії. Країна пропонує безплатну освіту для школярів і часткову компенсацію за дитсадки, що є важливим для сімей з дітьми. Місцеві жителі активно підтримують українців, допомагаючи їм швидше інтегруватися.

Румунія

В Румунії перебуває понад 77 тисяч українців. Країна пропонує просту процедуру легалізації та працевлаштування. Попри відсутність державної фінансової підтримки, допомогу надають благодійні організації. Помірні ціни на оренду житла та можливість швидкого працевлаштування роблять Румунію привабливим варіантом.

Литва

Литва надає посвідку на проживання понад 74 тисячам українців. Країна забезпечує фінансову допомогу, безплатні медичні та освітні послуги, а також соціальне житло. Українці можуть одразу ж працевлаштовуватися, не чекаючи на отримання посвідки на проживання, та користуватися безплатним громадським транспортом.

Кожна з цих країн пропонує унікальні переваги для українських біженців, залежно від їхніх потреб і пріоритетів. Важливо враховувати рівень соціальної підтримки, можливості працевлаштування, культурні особливості та наявність української громади, щоб зробити найкращий вибір для нового життя.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці