Корупція в «Укрзалізниці»: НАБУ і САП викрили низку схем та арештували 350 млн грн

29 серпня 2024, 14:00Новини41

Этот материал также доступен на русском

Було викрито дві організовані групи, які привласнили 117 млн грн «Укрзалізниці» під час закупівлі кабельно-провідникової продукції

  • Посилання скопійованоlink copied

Упродовж першого півріччя 2024 року Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили низку корупційних схем й арештували приблизно 350 млн грн у підозрюваних у корупції осіб, пише Rail.insider.

Так, з січня по червень включно 2024 року у справах НАБУ та САП щодо корупції на «Укрзалізниці» на рахунках підозрюваних та підконтрольних їм юридичних і фізичних осіб арештували 262 млн грн, 1,3 млн доларів, 754 тис. євро, а також велику кількість об’єктів рухомого та нерухомого майна.

Зокрема, було викрито дві організовані групи, які привласнили 117 млн грн «Укрзалізниці» під час закупівлі кабельно-провідникової продукції. Керівник першої, підприємець, розробив схему постачання продукції за завищеними цінами, а інша організована група, до складу якої входили посадові особи «Укрзалізниці», за відсоток від суми закупівель забезпечувала перемогу в тендерах підконтрольних підприємцю компаній.

Ще одна злочинна група привласнила під час війни 94,8 млн грн. Організатор схеми через службовців «Укрзалізниці» організував обрання постачальником силових трансформаторів «потрібної» компанії, яка через фірму-прокладку з Болгарії продала «Укрзалізниці» трансформатори за майже вдвічі завищеною ціною. Тоді підозри оголосили семи особам.

Раніше ексміністр інфраструктури Володимир Омелян закликав уряд звільнити менеджмент «Укрзалізниці». Він зазначив, що його діяльність неефективна, і сприяє тільки розвитку корупції у держкомпанії.

Нагадаємо, керівник «Укрзалізниці» Євген Лященко заявив, що компанія планує збитки на кінець року, хоча наразі фіксує прибуток у розмірі 3,1 млрд грн. Тому він запропонував вчергове підвищити тариф на вантажні перевезення, які вже під час війни виросли на рекордні 70%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?