Контрабанда мобільних телефонів та планшетів: БЕБ на Закарпатті забезпечило відшкодування до бюджету 4,1 млн грн несплачених податків

28 лютого 2024, 16:46Новини89

Этот материал также доступен на русском

Орієнтовна вартість вилученого – понад 20 млн грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Детективи Територіального управління БЕБ у Закарпатській області завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ухилення від сплати податків. Наразі вже забезпечено відшкодування до бюджету 4,1 млн грн.

Слідством встановлено, що водії рейсового автобуса, мешканець Закарпаття намагався перевезти через кордон зі Словаччиною понад 550 одиниць смартфонів та планшетів.

Товар був прихований від митного контролю у різних частинах автобуса: під панелями, обшивкою в салоні автобуса, у паливному баці, підлозі, під сидіннями, у кабіні водія тощо. Таким чином водій намагався ухилитись від сплати митних платежів.

За інформацію детективів відділу із стратегічного захисту економіки ТУ БЕБ у Закарпатській області працівники митниці провели детальний огляд транспортного засобу та виявили незадекларовану техніку. Орієнтовна вартість вилученого – понад 20 млн грн. Завдані державі збитки оцінюються в 4,1 млн грн.

Завдяки спільній роботі правоохоронців спробу нелегального ввезення великої партії гаджетів зупинено.

Наразі громадянину України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 212 КК України.

Під час досудового розслідування детективи БЕБ забезпечили відшкодування завданих державі збитки у повному обсязі. Кошти вже сплачено до бюджету, а кримінальне провадження скеровано до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Досудове розслідування за ч.1 ст.212 КК України здійснювали детективи ТУ БЕБ у Закарпатській області. Оперативний супровід – УСБУ в Закарпатській області у взаємодії з підрозділом контрабанди Закарпатської митниці та прикордонників. Процесуальне керівництво – прокурори Закарпатської обласної прокуратури.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?