Конфісковану в Ротенбергів частку ТРЦ Ocean Plaza виставлять на приватизацію за 1,7 мільярда

12 квітня 2024, 17:27Новини365

Этот материал также доступен на русском

Кошти від продажу ТРЦ Ocean Plaza підуть у фонд ліквідації наслідків збройної агресії

  • Посилання скопійованоlink copied

Фонд державного майна провів першу комісію для продажу державної частки розміром 66,65% у статутному капіталі ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь” (ТРЦ Ocean Plaza).

Стартова ціна визначена на рівні 1,65 млрд грн.

Як зазначив голова Фонду Віталій Коваль у Telegram, аукціонна комісія також розробила умови продажу цього активу.

“Наступний крок – готуємо проєкт відповідного рішення на розгляд та затвердження Кабміну. Після цього одразу визначимо дату проведення аукціону”, – пояснив він. Коваль додав, що ТРЦ Ocean Plaza – актив з багатьма перевагами: місце розташування, велика площа, гарний технічний стан тощо.

“Це готовий бізнес і впевнений, що обʼєкт швидко знайде нового проукраїнського власника”, – додав голова Фонду держмайна.

Кошти від продажу ТРЦ Ocean Plaza підуть у фонд ліквідації наслідків збройної агресії.

Приватизація ТРЦ Ocean Plaza

У жовтні 2023 року Фонд держмайна України звернувся до уряду з ініціативою включити до переліку об’єктів великої приватизації державну частку (66,65%) до ТРЦ Ocean Plaza. У лютому 2024 року Фонд почав формувати аукціонну комісію, яка визначає умови та стартову ціну продажу активу.

За підсумками 2022 року вартість держчастки становила 1,32 млрд грн (балансова вартість всього активу – 1,98 млрд грн). При цьому у Фонді очікують продажі лота дорожче за балансову вартість.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 9 червня 2023 року ухвалив розпорядження про передачу Фонду держмайна частки статутного капіталу ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь”, якому належить ТРЦ, у розмірі 66,65%.

Раніше ці корпоративні права належали російським підсанкціонним бізнесменам Аркадію та Ігорю Ротенбергам, проте у березні 2023 року Вищий антикорупційний суд своїм рішенням стягнув їх на користь держави.

ТРЦ Ocean Plaza відкрито у Києві у грудні 2012 року по вул. Антоновича, 176. Його загальна площа –165 тис. кв. м. Інвестиції в об’єкт склали близько $300 млн.

ТРЦ було продано російській “ТПС-Нерухомість” Аркадія Ротенберга у 2012 році. Пізніше 2019 року український бізнесмен Василь Хмельницький опосередковано через UPD Holdings Limited придбав 33,5% акцій ТРЦ Ocean Plaza. 2021 року він продав свою частку підприємцю Андрію Іванову. Угода фіналізована влітку 2023 року.

Джерело: https://biz.censor.net/n3484060

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чимало з державних підприємств залишилися виключно на папері, не працюючи десятиліттями і накопичуючи борги

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чи реально отримати 8 мільярдів від приватизації у 2022 році?

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як буде працювати новий сервіс автоматичної оцінки та як безкоштовно дізнатися оціночну вартість квартири, будинку, земельної ділянки чи будь-якої іншої нерухомості.

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як гарантовано виграти приватизаційний аукціон та чому неможливо купити перемогу за хабар

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чим малі порти України можуть бути цікавими для інвесторів та чому приватизація цих об’єктів дозволить залучити інвестиції у їхній розвиток

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Влада i люди
Нового керівника ЧМП міністр інфраструктури Владислав Криклій призначив 30 квітня 2021 року