Кому вигідний річний тариф на газ: думка експерта

28 квітня 2021, 15:56Новини618

Газопостачальним компаніям заборонено збільшувати річний тариф, його можна тільки знижувати.

  • Посилання скопійованоlink copied

Залишається лише кілька днів до запровадження по всій країні нових газових тарифів для населення, але багато людей до кінця не розібралися, як будуть діяти нові тарифи, на які їх автоматично переводять по всій країні. Про відмінності річних тарифів у різних операторів і особливості нової системи оплати блакитного палива «ФАКТИ» розпитали незалежного експерта Олександра Хмелевського.

На думку експерта, в деякій мірі різниця в тарифах пояснюється тим, що одні компанії опублікували повний тариф, включаючи вартість доставки і ПДВ, інші — тариф без доставки або без ПДВ. Тому під час вибору постачальника треба бути уважним і уточнювати у компанії, чи все включено в оголошений тариф, чи доведеться ще за щось доплачувати.

При цьому вартість розподілу газу встановлюється рішенням Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Через введення річного тарифу на газ тарифи на розподіл не змінюються. Поки залишаються діючі тарифи, хоча НКРЕКП може їх переглянути. Мінімальний тариф діє для клієнтів «Київгазу» — 0,31 грн без ПДВ за кубометр на місяць. Максимальний — 2,46 грн — у ТОВ «Газпостачсервіс». Тариф залежить від кількості абонентів компанії та їх концентрації. Чим більше місто, тим нижчий тариф. У той час як для жителів сільської місцевості тариф буде вищий.

Як зазначив експерт, газопостачальним компаніям заборонено збільшувати річний тариф, його можна тільки знижувати. Тобто якщо вартість газу підніметься вище встановленого тарифу, то компанії зазнаватимуть збитків. Тому компанії страхуються від ризиків і встановили річний тариф на газ значно вищий, ніж місячний. А ось зменшувати річний тариф в разі зниження цін на газ компанії навряд чи будуть. Адже ціни можуть знову зрости, а підняти річний тариф вони вже не мають права.

Так, щоб перейти з річного на місячний тариф, споживачеві досить подати заяву в свою газопостачальну компанію. Водночас НКРЕКП дозволила компаніям самостійно приймати рішення, чи дозволяти споживачеві з місячного тарифу знову переходити на річний. Проте громадяни мають право змінити постачальника газу. Якщо ваша газова компанія не дозволить повернутися на річний тариф, можете перейти в іншу компанію і обслуговуватися там за річним тарифом.

Водночас збільшення тарифів на газ спричинить зростання тарифів на опалення та гарячу воду. Прогнозується, що в новому опалювальному сезоні опалення та гаряча вода подорожчають на 15-20%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?