Зверніть увагу

Кому в Україні підвищать пенсії у 2024 році: всі категорії

6 грудня 2023, 17:27Новини1674

Зокрема, на початку 2024 року збільшаться пенсійні виплати українцям, які досягли 65 років і виконали вимоги щодо стажу

  • Посилання скопійованоlink copied

У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму у 2024 році очікується підвищення пенсій. Окрім того, індексацію пенсій заплановано провести у березні наступного року. Середня пенсія повинна зрости до 6 тисяч грн.

Кому і наскільки підвищать пенсії у 2024 році розповідає “Апостроф”.

Після підвищення прожиткового мінімуму в січні 2024 року мінімальні пенсійні виплати зростуть з 2093 до 2361 грн, максимальні – з 20 930 до 23 610 грн. Виплати за понаднормовий стаж також зростуть з 20,9 до 23,6 грн за кожен додатковий рік.

Окрім цього, зросте розмір інших надбавок – за особливі заслуги, доплати ветеранам війни та інші.

На початку 2024 року збільшаться пенсійні виплати українцям, які досягли 65 років і виконали вимоги щодо стажу: їхня пенсія не може бути меншою за 40% мінімальної зарплати і зросте до 2840 грн.

Оформити щомісячну доплату, яка у січні зросте з 837 грн до 944 грн зможуть пенсіонери, які досягти 80 років і більше; проживають самостійно та такі, які потребують постійного стороннього догляду за станом здоров’я.

Індексацію пенсій планують провести з 1 березня 2024 року. Наскільки зростуть пенсії внаслідок перерахунку у березні наступного року, поки що невідомо, оскільки це залежить від зростання показника середньої зарплати за попередній період. Як очікується, він стане відомим на початку 2024 року.

Крім того, наступного року уряд планує змінити методику нарахування пенсій, у тому числі при їх індексації.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, буде запроваджено бальну систему, яка покликана вирівняти диспропорції між виплатами тим, хто вже давно вийшов на пенсію, і тим, хто пішов на заслужений відпочинок нещодавно. Глава уряду також заявив, що у 2024 році середня пенсія в Україні зросте до 6000 гривень із нинішніх 5311 гривень.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні