Комітет Ради рекомендував запровадити плату за оренду землі для держкомпаній

17 серпня 2023, 15:25Новини225

Этот материал также доступен на русском

У розмірі 12% їх нормативної грошової оцінки

  • Посилання скопійованоlink copied

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту прийняти за основу урядовий проєкт закону № 7️5️8️7 про внесення змін до Податкового кодексу щодо збільшення доходів місцевих бюджетів за рахунок орендної плати за земельні ділянки.

Про це повідомив представник уряду у ВР Тарас Мельничук у Telegram.

Мета законопроєкту – встановлення правил оподаткування земельних ділянок, які передані в оренду господарським товариствам, утвореним шляхом перетворення держпідприємства у порядку переоформлення права постійного користування.

Документом пропонується встановити розмір орендної плати для с/г угідь земельних ділянок сільгосппризначення, нормативну грошову оцінку яких проведено, переданих в оренду АТ, ТОВ, 100% акцій у статутному капіталі яких належать державі, утвореним внаслідок перетворення державних підприємств, у постійному користування яких перебували земельні ділянки с/г призначення державної власності не менше 100 гектар – у розмірі 12% їх нормативної грошової оцінки.

Водночас для с/г угідь земельних ділянок сільгосппризначення, нормативну грошову оцінку яких не проведено, переданих в оренду АТ, ТОВ, 100% акцій у статутному капіталі яких належать державі, утвореним внаслідок перетворення державних підприємств, у постійному користування яких перебували земельні ділянки с/г призначення державної власності не менше 100 гектар орендна плата пропонується у розмірі 12% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по АРК або області. Джерело: https://biz.censor.net/n3438014

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні