За кордоном

Комітет Конгресу США підтримав пакет санкцій проти “Росатому”

17 травня 2024, 17:47Новини195

Этот материал также доступен на русском

Це надзвичайно важливий крок для покарання росії за факти ядерного тероризму, які вона вчиняє в Україні

  • Посилання скопійованоlink copied

Комітет Палати представників США із закордонних справ підтримав законопроєкти про запровадження санкцій проти “Росатому” та осіб, що створюють загрози безпеці Запорізької АЕС.

Відповідні рішення ухвалили на засіданні комітету 16 травня, повідомляє Мніістерство енергетики України.

Тепер ці проєкти законів буде винесено на розгляд Палати представників Конгресу США.

“Позитивне рішення Комітету – це важливий сигнал, який свідчить про рішучість наших американських партнерів щодо введення санкції проти “Росатому”. Це надзвичайно важливий крок для покарання росії за факти ядерного тероризму, які вона вчиняє в Україні”, – заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Законопроєкт щодо санкцій проти “Росатому” має на меті покласти край залежності США від атомної енергетики РФ. Документом пропонується замінити російських постачальників виробниками зі США та країн-союзників, а також обмежити доступ уряду Росії до доходів у вигляді запровадження санкцій та експортного контролю проти “Росатому”, додали в міністерстві.

Інший законопроєкт передбачає накладення санкцій на осіб, що “поставили під загрозу цілісність, безпеку або підірвали оперативний контроль України над ЗАЕС”. Серед відповідних механізмів, зокрема, передбачено блокування активів, анулювання американської візи та штрафи щодо підсанкційних осіб.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...