Команда від України вперше візьме участь у змаганнях European Money Quiz

22 березня 2023, 09:32Новини385

Этот материал также доступен на русском

European Money Quiz – це найбільше змагання з фінансової грамотності в Європі, в якому щороку бере участь близько пів мільйона підлітків віком 13 – 15 років. 

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк уперше провів український відбір до загальноєвропейських змагань з фінансової грамотності European Money Quiz. Участь у ньому взяло майже три тисячі дітей з усієї України.

European Money Quiz – це найбільше змагання з фінансової грамотності в Європі, в якому щороку бере участь близько пів мільйона підлітків віком 13 – 15 років. Українська команда в цьому році вперше зможе позмагатися за титул чемпіонів Європи.

Можливість уперше представити Україну на міжнародних змаганнях з фінансової грамотності викликала справжній фурор серед навчальних закладів. Сьогодні у відбірковому змаганні взяли участь 1411 команд з усієї України. Кожна команда складається з двох учнів віком 13 – 15 років.

“Ми були вражені такою великою кількістю учасників. Фінансова грамотність зараз викладається як обов’язково-вибірковий предмет лише в 10% шкіл України. Але ця тема є актуальною та затребуваною. Близько 80% українців хочуть, аби фінансова грамотність викладалася в школі. Ми вдячні Міністерству освіти і науки України, яке з 2025 року вводить в усіх школах України обов’язковий предмет “Підприємництво та фінансова грамотність”. Сьогоднішні змагання та активність педагогів на заходах, які організовує НБУ з фінансової грамотності, демонструють, що викладачі готові включитися до процесу формування нової фінансової культури серед дітей та молоді”, – прокоментувала директор Департаменту комунікацій Національного банку Юлія Євтушенко.

Національний відбір відбувався в дистанційному форматі у прямому ефірі за допомогою навчальної платформи Kahoot.

Партнером проведення European Money Quiz в Україні стала Незалежна асоціація банків України (НАБУ), яка підготувала для переможців цінні подарунки.

Команди мали якнайшвидше надати правильні відповіді на 15 запитань, що охоплювали теми особистого бюджету, кредитів, депозитів, страхування, інвестицій, податків, платіжного шахрайства та захисту прав споживачів фінансових послуг.

Перше місце посіла команда з Гадяцького опорного ліцею імені Лесі Українки Гадяцької міської ради у складі учнів 8 класу Шуліки Артема та Губаря Гліба під керівництвом вчителя Романичевої Ірини.

Друге місце посіла команда з Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 147 у складі учнів 9-А класу Коваля Євгенія та Черкесова Олександра під керівництвом вчителя Лобойко Ганни.

Третє місце посіла команда з Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради у складі учнів 9-А класу Тарасенко Олександри та Федоренка Артема під керівництвом вчителя Світлани Гарнаги.

Команда, що посіла перше місце під час національного відбору, за сприяння НБУ представлятиме Україну на змаганнях у Брюсселі 15-16 травня 2023 року.

European Money Quiz започатковано у 2017 році національними банківськими асоціаціями Європи в координації з Європейською банківською федерацією як ініціатива з просування фінансової освіти серед підлітків. Еuropean Money Quiz традиційно щорічно відбувається в понад 30 країнах під час Європейського тижня грошей у березні.

В Україні European Money Quiz вперше проходить у межах Global Money Week 2023 за сприяння Європейської банківської асоціації, її учасників, Національного банку України та Незалежної асоціації банків України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону