Колізії та конфлікти

Колишнього замміністра оборони засудили до 4,5 років в’язниці за пропозицію хабаря

24 березня 2023, 17:44Новини251

Этот материал также доступен на русском

Він намагався «домовитись» про позитивний висновок щодо обладнання для спецоб’єкту «Фортеця»

  • Посилання скопійованоlink copied

Вищий антикорупційний суд засудив до 4,5 років в’язниці колишнього заступник начальника одного із управлінь Міністерства оборони, який пропонував директору Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони 24 млн грн хабаря за позитивний висновок за підсумками перевірки.

Як повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, суд підтримав позицію прокурора та визнав підозрюваного винуватиму пропозиції надання 24 млн грн неправомірної вигоди за позитивний аудит облаштування «Фортеці» – об’єкту спеціального призначення «Єдиний центр безпеки Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил України».

Згідно з вироком суду колишньому посадовцю Міноборони призначено покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі.

Правоохоронні органи не називають імені, але в Центрі протидії корупції зазначають, що мова йде про Дмитра Комаху, який навесні 2021 року пообіцяв комерційній компанії передати 16,8 млн грн директору департаменту внутрішнього аудиту МО Андрію Бойку за позитивний аудиторський висновок щодо поставленого компанією обладнання. Свої «послуги» в ролі посередника він оцінив ще у 7 млн грн.

Позитивний аудит дозволив би цій компанії отримати повну оплату контракту у понад 400 млн грн щодо облаштування спецоб’єкту «Фортеця» та претендувати на майбутні договори з Міноборони.

Вирок ВАКС може бути оскаржений протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром