Коли застосовується мораторій на задоволення вимог кредиторів?
Этот материал также доступен на русском
Дія мораторію не поширюється на будь-які дії довірчого власника щодо об’єкта довірчої власності, довірчим засновником якої є боржник.

У відповідності зі ст 41 Кодексу України з процедур банкрутства, мораторій на задоволення вимог кредиторів – це зупинення виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.
Такий мораторій вводиться одночасно з відкриттям провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення вчинення виконавчих дій.
Про запровадження мораторію розпорядник майна повідомляє відповідному органу або особі, яка здійснює примусове виконання судових рішень, рішень інших органів, за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та місцезнаходженням його майна.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
- забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах;
- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов’язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
На кого не поширюється?
Мораторій на задоволення вимог кредиторів застосовується до вимог кредиторів щодо відшкодування збитків, що виникли внаслідок відмови боржника від виконання правочинів (договорів) у процедурі санації, у порядку, передбаченому Кодексом.
Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів, виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю та життю громадян, виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов’язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.
Дія мораторію не поширюється на будь-які дії довірчого власника щодо об’єкта довірчої власності, довірчим засновником якої є боржник. Дія мораторію не поширюється на процедуру обов’язкового звернення стягнення на об’єкт довірчої власності.
Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном керуючим санацією згідно з планом санації, а також ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому цим Кодексом.
Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів за зобов’язаннями, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку. Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючий.
Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.
Для одночасного погашення всіх вимог кредиторів арбітражний керуючий зобов’язаний надати особі, яка виявила намір погасити вимоги кредиторів, реєстр вимог кредиторів.
У разі задоволення всіх вимог кредиторів, крім неустойки (штрафу, пені), господарський суд ухвалою закриває провадження у справі про банкрутство. Вимоги щодо неустойки (штрафу, пені) вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі.
Коли припиняється?
Дія мораторію припиняється з дня закриття провадження у справі про банкрутство.
Щодо задоволення забезпечених вимог кредиторів за рахунок майна боржника, яке є предметом забезпечення, дія мораторію припиняється автоматично після спливу 170 календарних днів з дня введення процедури розпорядження майном, якщо господарським судом протягом цього часу не було винесено постанову про визнання боржника банкрутом або ухвалу про введення процедури санації.
Під час процедури санації боржника за клопотанням забезпеченого кредитора господарський суд може прийняти рішення про припинення дії мораторію щодо майна боржника, яке є предметом забезпечення, якщо таке майно не задіяне у виконанні плану санації боржника або є швидкозношуваним предметом чи товаром, що швидко псується.






-
Оприлюднено щорічний Звіт про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄССьогодні, 18:00 • Новини
-
Колізії та конфліктиКолишнього замміністра оборони засудили до 4,5 років в’язниці за пропозицію хабаряСьогодні, 17:44 • Новини • Колізії та конфлікти
-
За кордономНайбільший європейський виробник упаковки позбувся бізнесу в РосіїСьогодні, 17:30 • Новини • За кордоном
-
Проекти та інноваціїШтучний інтелект відбиратиме кандидатів на роботу в УкраїніСьогодні, 17:17 • Новини • Проекти та інновації
-
Огляд ЗМІКанада продовжила міграційну програму CUAET для українців: що потрібно знатиСьогодні, 17:00 • Новини • Огляд ЗМІ
-
СоцмережіЗ’явилося відео атаки Севастопольської бухти надводними безпілотникамиСьогодні, 16:40 • Новини • Соцмережі
-
Представники УПЦ (МП) вивозять меблі та бойлери, виселяючись із Лаври (ФОТО)Сьогодні, 16:26 • Новини
-
Київрада перерозподілила кошти бюджету столиці: на що підуть грошіСьогодні, 16:16 • Новини
-
Детективи БЕБ вилучили контрафактні цигарки та алкоголь на понад 12 млн грнСьогодні, 16:00 • Новини
-
10 тис. безробітних у 14 областях залучили до суспільно корисних робіт, – МінекономікиСьогодні, 15:45 • Новини
-
Ціни на зарядні станції в Україні впали на понад 40%, генератори подешевшали на 20%Сьогодні, 15:30 • Новини
-
Нацбанк отримав право на примусовий продаж суднобудівного заводу ЖевагоСьогодні, 15:15 • Новини
-
Українці за рік скоротили борги за мікрокредитами на 5 мільярдів, – “Опендатабот”Сьогодні, 15:00 • Новини
-
Франція може витіснити Росію з проєкту будівництва АЕС в Угорщині – Financial TimesСьогодні, 14:50 • Новини
-
Фонд гарантування вкладів розпочав виплати вкладникам «Айбокс Банку»Сьогодні, 14:40 • Новини
-
Ціна на газ у Європі впала нижче за $490/тис. куб. мСьогодні, 14:30 • Новини
-
Таємні контракти оборонних закупівель може переглядати Комітет Верховної Ради з питань нацбезпекиСьогодні, 14:21 • Новини
-
Огляд ЗМІ«Нова пошта» придумала, як побороти шахраїв, що просять сплату напередСьогодні, 14:14 • Новини • Огляд ЗМІ
-
Ноутбуки Lenovo: линейки и преимуществаСьогодні, 14:06 • Новини
-
Зверніть увагуВетерани можуть отримати гранти до 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток власного бізнесуСьогодні, 14:00 • Новини • Зверніть увагу
-
Держава отримала 1,32 млрд грн від продажу арештованого БЕБ російського аміакуСьогодні, 13:51 • Новини
-
За кордономСловаки вважають, що українські біженці погіршують ситуацію в країні, – опитуванняСьогодні, 13:39 • Новини • За кордоном
Матеріали за темою

Арбітражна практика

Законодавство

Реальний сектор

Стягнення боргiв

Законодавство
