Коли виникає право на винесення податкової вимоги та прийняття рішення про опис майна у податкову заставу?

20 липня 2021, 09:40Новини349

Этот материал также доступен на русском

Право податкового органу на винесення податкової вимоги та прийняття рішення про опис майна у податкову заставу виникає виключно з дня виникнення податкового боргу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Перший апеляційний адміністративний суд розглянув у судовому засіданні апеляційну скаргу приватного підприємства на рішення Донецького окружного адміністративного суду за позовом Приватного підприємства до Головного управління ДПС про визнання протиправною та скасування вимоги та рішення. Про це повідомляє пресслужба судової установи.

За результатами розгляду справи Першим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову, в якій зазначено про таке.

Звертаючись до суду з позовом, підприємство зазначило про те, що податкова вимога та рішення про опис майна у податкову заставу прийняті податковим органом під час судового оскарження податкових повідомлень-рішень, а це означає, що ППР не є узгодженими, тому спірні вимога та рішення прийняті неправомірно та підлягають скасуванню.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, окружний адміністративний суд дійшов висновку про те, що станом на час вирішення даної справи ППР є чинними, через що у підприємства наявний обов’язок сплачувати грошове зобов’язання, визначене відповідними ППР та визначеними у вимозі про сплату боргу.

Скасовуючи рішення суду першої інстанції та ухвалюючи постанову про задоволення позовних вимог, Перший ААС керувався тим, що станом на час прийняття податкової вимоги та рішення про опис майна у податкову заставу сума грошового зобов’язання за ППР була неузгодженою, оскільки судове рішення в іншій адміністративній справі, в рамках якої оскаржувались відповідні ППР, не набрало законної сили.

Таким чином грошове зобов’язання, визначені ППР, не набуло статусу податкового боргу, що виключає право контролюючого органу виносити, та, як наслідок, надсилати платнику податків податкову вимогу, а також приймати рішення про опис майна у податкову заставу, оскільки право такої застави виникає лише з дня виникнення податкового боргу.

Із повним текстом постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 15 червня 2021 року по справі № 200/9292/20-а можна ознайомитись за посиланням.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності