Зверніть увагу

Коли перерахують пенсії пенсіонерам віком 65 років та скільки додадуть?

27 вересня 2023, 15:55Новини85

З 1 січня обіцяють встановити мінімальну зарплату на рівні 7100 гривень, а це означає, що пенсія у 65-річних пенсіонерів не повинна бути нижчою за 2840 гривень

  • Посилання скопійованоlink copied

Багатьох пенсіонерів цікавить питання, чи буде підвищення пенсій у 2024 році. В уряді готують перерахунок пенсійних виплат для двох категорій українців із 1 січня. Серед яких ті, кому виповнилося 65 років.

Про це повідомляє “Апостроф” з посиланням на відповідь Міністерства соціальної політики України на інформаційний запит редакції.

Так, за інформацією, що її надали у відомстві, у парламенті зареєстровано законопроект “Про Державний бюджет України на 2024 рік” (реєстр № 10000 від 15.09.2023), внесений на розгляд Кабінетом Міністрів України. Законопроектом у 2024 році передбачаються перерахунок та збільшення пенсій з 1 січня пенсіонерам, які досягли віку 65 років у зв’язку із зростанням розміру мінімальної заробітної плати. Пенсіонерам зі стажем у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років (пенсія встановлюється у розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати).

З 1 січня обіцяють встановити мінімальну зарплату на рівні 7100 гривень, а це означає, що пенсія у 65-річних пенсіонерів не повинна бути нижчою за 2840 гривень.

Чергове підвищення пенсій для 65-річних відбудеться з 1 квітня, коли мінімальна зарплата зросте до 8000 гривень і пенсія буде не менше 3200 гривень.

Також у зв’язку із зростанням розміру мінімальної заробітної плати, яку застосовують органи Пенсійного фонду України, з 1 січня збільшаться надбавки за проживання в зоні радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, за рішеннями суду.

При цьому, в умовах протидії збройній агресії РФ, виникло багато викликів, пов’язаних, зокрема, зі зростанням навантаження на Державний бюджет України через виникнення у громадян нових потреб, які потребують своєчасного реагування з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування. У зв’язку з цим будь-які прийняті законодавчі норми мають бути фінансово забезпеченими“, – наголосили в міністерстві.

Тому говорити із стовідсотковою впевненістю про підвищення пенсій з 1 січня 2024 року не можна, оскільки все залежатиме від фінансування та наявності коштів у держбюджеті на підвищення виплат.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні