Проблемні борги

Кількість непрацюючих кредитів зростає з рекордною швидкістю

10 липня 2024, 14:55Новини228

Этот материал также доступен на русском

Українці потопають у боргах

  • Посилання скопійованоlink copied

За час війни портфель «поганих кредитів» збільшився на 38% (+ 116 млрд грн). 90% цього приросту складають корпоративні кредити.

Також звертає на себе увагу зростання непрацюючих кредитів населенню, що відновилось уперше з початку 2023 року.

Про це у Telegram повідомив Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, наголосивши при цьому, що сам портфель непрацюючих кредитів у травні збільшився на 1 млрд. грн до 421,3 млрд грн.

За підсумками травня частка непрацюючих кредитів (NPL) як відсоток від загального кредитного портфелю зменшилась до 35% (з 35,5% у квітні). Скорочення відображає нарощування загальних обсягів кредитування (+19,5 млрд грн у травні) і відповідно збільшення частки здорового кредитного портфелю.

В цілому за час війни портфель «поганих кредитів» збільшився на 38% (+ 116 млрд грн).

90% цього приросту складають корпоративні кредити, що є наслідком погіршення фінансового стану позичальників, а також пошкодження і втрати ними активів через війну. Ці непрацюючі кредити, левова частка з яких зарезервована, продовжують чинити негативний тиск на баланси банків і стримують кредитування.

«Вважаю проблема врегулювання NPL, що виникли через повномасштабну війну як форс-мажорний фактор, має отримати більшу увагу з огляду на необхідність стимулювання відновлення кредитування в державі, в тому числі, але не виключно через створення спеціалізованого банку за участі держави і донорів (зокрема на базі одного з невеликих банків, що остаточно перейшов у держвласність), який би взяв собі на баланс з дисконтом всю або певну частку таких кредитів, займався би їх продажом, секьюритизацією, відновлення їх вартості, отриманням компенсацій за зруйновані активи за рахунок централізованих позовів проти Росії тощо», — наголосив Гетманцев.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Найкраща стратегія для боржників – це залишатися на зв'язку зі своїми кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Закон звільняє позичальників лише від сплати штрафів та інших платежів, що нараховані за прострочення виконання зобов’язань за кредитним договором