Кілька тисяч жителів Київщини зможуть повернутися до своїх будинків вже цього року

13 січня 2023, 10:13Новини229

Этот материал также доступен на русском

504 472 085 гривень, зібрані на спеціальному рахунку UNITED24, будуть спрямовані на відновлення пошкоджених житлових будинків у Київській області.

  • Посилання скопійованоlink copied

12 січня, в Україні стартував перший масштабний проект з відновлення пошкодженого житла. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров дали старт напряму «Відновлення» в рамках фандрейзингової платформи UNITED24.

Завдяки ньому 18 багатоквартирних будинків на Київщині будуть капітально відремонтовані, а майже 4000 мешканців зможуть повернутися до своїх домівок вже до кінця цього року.

Президент України Володимир Зеленський запустив UNITED24 у травні 2022 року і зараз вона стала відомою на весь світ. Платформа охоплює три ключові напрямки, серед яких оборона та розмінування, медична допомога та відбудова України. Наразі 110 країн світу долучилися до допомоги Україні, на зібрані кошти придбано 133 автомобілі швидкої допомоги, 768 генераторів для медичних закладів, автомобіль для розмінування, а також велику кількість військової амуніції та лікарняного обладнання.

Відповідно до рішення Уряду України, 504 472 085 гривень, зібрані на спеціальному рахунку UNITED24, будуть спрямовані на відновлення пошкоджених житлових будинків у Київській області. Зокрема йдеться про багатоквартирні житлові будинки у м. Ірпінь, с. Бузова, с. Мила, смт. Бородянка, смт. Гостомель.

«Київщина суттєво постраждала внаслідок атаки росіян навесні 2022 року – пошкоджено понад 27 тисяч об’єктів інфраструктури, серед яких найбільше – житлових. Місто Буча, Ірпінь смт. Гостомель пошкоджені на 70%.

За кошти, зібрані через UNITED24 перш за все будуть відновлюватися багатоквартирні будинки, які були частково пошкоджені, таким чином більше людей зможуть якомога швидше повернутися додому.

Варто зазначити, що завдяки значним зусиллям Укравтодору, за підтримки місцевої влади і жителів громад вже прибрана прибудинкова територія, розчищені дороги і вивезено сміття. На деяких обʼєктах вже розпочалися відновлювальні роботи та перші етапи відбудови.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога