Зверніть увагу

Хто з багатодітних батьків має право на відстрочку від мобілізації: роз’яснення

14 вересня 2023, 17:24Новини262

Чоловіки, в яких народилася третя дитина після жовтня 2022 року, не є ухилянтами

  • Посилання скопійованоlink copied

Військовозобов’язані чоловіки, що мають третю дитину, яка народилася після жовтня минулого року мають право на відстрочку від мобілізації. Про це розповіла юристка Марія Левченко в Telegram.

Левченко пояснила, що згідно з законом, який регулює надання відстрочки в ТЦК та СП, чоловіки з трьома або більше неповнолітніми дітьми мають право на відстрочку.

Юристка зазначає, що підстави про відстрочку від мобілізації регулюються законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». У 23 статті закону вказані підстави для відстрочки від мобілізації, зокрема і для чоловіків, які утримують трьох і більше дітей.

У законі немає положення, яке стверджує, що діти, які народилися після жовтня 2022 року, можуть розглядатися як підстава для ухилення від військової служби.

«Жодних законопроєктів, або підтвердженої інформації про те, що чоловіки, в яких третя дитина народилася після жовтня 2022 року, вважатимуться ухилянтами – немає. Це просто чутки, які поширюють у каналах Telegram. Не піддавайтеся впливу чуток, і самостійно перевіряйте всю інформацію», – наголосила Марія Левченко.

Нагадаємо, юрист пояснив чи можуть мобілізувати волонтерів. Адвокат підкреслив, що українці зі статусом волонтера підлягають мобілізації на загальних підставах, що стосується і військового обліку.

Раніше повідомлялося, де будуть служити чоловіки з хронічними захворюваннями. Відповідно до нових змін встановлюється індивідуальний підхід до придатності військовозобов’язаних до служби, що дозволяє розглядати кожного окремо з урахуванням стану здоров’я. Особи, які страждають на певні захворювання, не можуть проходити службу в підрозділах спецпризначення ДШВ, морської піхоти, СЗГ, але вони можуть виконувати завдання у складі підрозділу забезпечення.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини