ХДАВП розпочав погашення заборгованості із заробітної плати

5 травня 2021, 08:23Новини910

Этот материал также доступен на русском

Загалом ХДАВП здійснив виплату 9 млн грн включно з податками

  • Посилання скопійованоlink copied

Державний концерн “Укроборонпром” допоміг Харківському державному авіаційному виробничому підприємству (ХДАВП), яке входить до його складу, погасити заборгованість із заробітної плати перед працівниками за два місяці 2020 року, а також виплатити поточну зарплату за виконані роботи.

Загалом ХДАВП здійснив виплату 9 млн грн включно з податками. Йдеться про погашення заборгованості за квітень–травень 2020 року, а також розрахунок за виконані працівниками роботи з виробництва запчастин до літаків, у тому числі на замовлення “Мотор Січі”.

Нагадаємо, 19 квітня новий очільник ХДАВПу Олександр Кривоконь під час його представлення трудовому колективу своїм першочерговим завданням на посаді визначив виплату зарплатні працівникам, які не отримують її вже понад рік.

“Сьогодні ми вдалися до екстрених заходів. ХДАВП, яке увійшло до складу Концерну у стані банкрутства, має самостійно себе забезпечувати замовленнями та виконувати соціальні зобов’язання перед трудовим колективом. При цьому Укроборонпром активно працює над тим, щоб Міністерство фінансів списало борг з ХДАВПу перед державним бюджетом. Це подарувало би підприємству шанс на фінансове оздоровлення та розвиток”, – зазначив заступник генерального директора Укроборонпрому з виробництва Ігор Фоменко.

Довідка: Харківське державне авіаційне виробниче підприємство увійшло до складу Укроборонпрому – за рішенням Уряду – у червні 2015 року у стані банкрутства.
Кредиторська заборгованість ХДАВПу на момент входження до складу Концерну складала понад 3,2 млрд грн. Заборгованість за заробітною платою – понад 52 млн грн.

Станом на сьогодні заборгованість становить близько 3,7 млрд грн, у частині зарплати – понад 253 млн грн. Основна частина заборгованості ХДАВП (понад 2 млрд грн) – це заборгованість перед державним бюджетом, пов’язана з випуском підприємством у 2009 році облігацій на суму 1,6 млрд грн під державні гарантії.

ХДАВП не учасник державного оборонного замовлення. Втім, є співвиконавцем робіт з модернізації вертольотів типу “Мі” в рамках ДОЗ з “Мотор Січчю”.

На сьогодні ХДАВП включений до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, та перебуває у процедурі розпорядження майном.
ХДАВП є одним із двох серійних літакобудівних підприємств, яке до 1991 року разом з іншим серійним підприємством – ДП “Київський авіаційний завод “Авіант” (зараз це ДП “Антонов”) – щороку виробляли від 150 до 200 літаків Ан-24, Ан-26, Ан-32, Ан-74, Ту-13 та їхні модифікації.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Попри війну, майно з "оборонки" переходить у чужу власніть, на землі заводів з’являються ЖК, їхні глави за держгроші орендують транспорт у самих себе

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Ми будемо використовувати всі доступні правові інструменти, щоб відновити справедливість, повернути державні землі законному користувачу та використовувати їх на благо країни.

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Керівник департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України Владислав Філатов прокоментував окремі положення законодавства щодо реформування Укроборонпрому

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Банкрутство
Роки минають, світ модернізується, а питання ефективного управління державними підприємствами Міністерства оборони досі не вирішене.