Кешбек для аграріїв. В Україні почали виплачувати компенсацію за купівлю вітчизняної сільгосптехніки

27 травня 2024, 15:35Новини79

Этот материал также доступен на русском

Перші три агропідприємства отримали 25% компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки

  • Посилання скопійованоlink copied

Перші три українські агропідприємства отримали компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняних виробників у розмірі 25% на загальну суму 220 тис. грн.

Про це, як йдеться в повідомленні на сайті Мінекономіки, заявила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки Юлія Свириденко.

«Підприємства працюють у Дніпропетровській, Тернопільській та Черкаській областях. Загальна вартість придбаної ними сільгосптехніки становить 880 тис. грн. Зокрема, агрокомпанії купили тракторний напівпричіп, виготовлений ТОВ СПД Петров, польовий коток від ТОВ Сервіс-Трактор та ротаційну борону навісну гідравлічну, виготовлену ТОВ Агро пром сфера», — процитувала її слова прес-служба Міністерства економіки.

У міністерстві нагадали, що для отримання 25% компенсації вартості придбаної техніки або обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку і підтверджувальні документи.

Наразі до переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, включено 6691 номенклатурну позицію техніки та обладнання 64 українських виробників. Список постійно оновлюється відповідно до заявок, які надходять до міністерства.

Участь у програмі бере 31 банк.

Раніше повідомлялося, що держбюджет-2024 передбачає 45 млрд грн на різні програми підтримки бізнесу, однак станом на 16 березня 2024 року програма кешбеку серед них була відсутня. Крім того, за найбільшою з держпрограм — часткової компенсації відсоткової ставки 5−7-9% – борг уряду, за даними ЗМІ, становив близько 7 млрд грн.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні