Керівникам підприємств-боржників за податками хочуть заборонити виїзд з України

3 червня 2021, 12:52Новини217

Тимчасове обмеження в праві виїзду керівника – боржника за межі України встановлюється як забезпечувальний захід виконання судового рішення про стягнення боргу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді заборонити керівникам підприємств-боржників за податками виїзд за кордон. Про це йдеться в законопроєкті №5600, – передають Українські Новини.

Відповідний законопроєкт затверджений Кабміном на засіданні 12 травня.

За словами міністра фінансів Сергія Марченка, прийняття акту дозволить отримати додаткові річні надходження до бюджету понад 60 млрд гривень.

Зокрема, пропонується, в разі несплати протягом 30 календарних днів з дня надсилання (вручення) платнику податкової вимоги суми податкового боргу, яка перевищує 1 млн гривень, контролюючий орган має право звернутися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника такого платника податків за межі України – до повного погашення такого боргу.

Тимчасове обмеження в праві виїзду керівника платника податків – боржника за межі України встановлюється як забезпечувальний захід виконання судового рішення або рішення керівника контролюючого органу про стягнення суми податкового боргу.

У разі введення такого обмеження контролюючий орган в одноденний термін повідомляє про це керівнику платника податків-боржника і в Прикордонну службу.

Крім того, в разі порушення платником податків терміну сплати в бюджет суми акцизного податку, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 20% від суми такого акцизного податку.

12 травня Кабінет Міністрів прийняв проєкт розпорядження “Про затвердження Основних напрямів розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення в Україні на період до 2023 року та плану заходів щодо їх реалізації”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі