Кава знижує ризик смертності: що показало нове дослідження

20 червня 2024, 16:06Новини115

Этот материал также доступен на русском

В дослідженні використовували дані 10 639 осіб

  • Посилання скопійованоlink copied

У тих, хто малорухомий і п’є каву, ризик смертності знижується на 24% порівняно з тими, хто сидить понад шість годин і не п’є кави.

Про це пише The Washington Post.

Повідомляється, що висновки вчених були нещодавно опубліковані в журналі BMC Public Health. За запитом WP були розраховані результати, що не увійшли до оригінальної статті. Їх надав дослідник Медичного коледжу Школи громадської охорони здоров’я Університету Сучжоу Хуймінем Чжоу.

У статті вчені повідомили, що в тих, хто не п’є кави і сидить шість годин і більше на день, ймовірність померти від усіх причин на 58% вища, ніж у тих, хто сидить менше шести годин на день. І це вказує як на ризик малорухливої поведінки, так і на користь від вживання кави. В аналізі для WP Чжоу написав, що це порівняння було обрано тому, що воно включало дві “найризикованіші” поведінки та дві найменш “ризиковані”.

Повідомляється, що в дослідженні використовували дані 10 639 осіб, зібрані з 2007 до 2018 року в рамках Національного дослідження здоров’я і харчування, проведеного Національним центром статистики охорони здоров’я.

Вчені виявили, що сидіння понад вісім годин на день було пов’язане з підвищенням ризику смертності від усіх причин на 46% і підвищенням ризику смертності від серцево-судинних захворювань на 79%, порівняно з тими, хто сидить менше чотирьох годин на день.

“Крім того, ті, хто пив найбільше кави (понад дві чашки на день), продемонстрували зниження ризику смертності від усіх причин на 33% і ризику смертності від серцево-судинних захворювань на 54% порівняно з тими, хто не п’є кави”, – йдеться в публікації.

У своєму висновку вчені зазначили, що “з огляду на те, що кава являє собою складну сполуку, необхідні подальші дослідження для її вивчення”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби