Карткові пастки: секрети закриття кредитного ліміту

13 квітня 2021, 10:27Новини509

Этот материал также доступен на русском

Банк може обмежити розмір коштів, якими ви можете скористатися, внаслідок кризи, або ж у вигляді однієї зі штрафних санкцій, що застосовується до недбайливого позичальника.

  • Посилання скопійованоlink copied

Кому приємно опинитися на касі з горою покупок і виявити, що платежі по карті не проходять? Звісно нікому, але несподіване обмеження кредитного ліміту може стати цілковитою несподіванкою для кожного із нас. Утім, серйозною пасткою це може стати лише в тому випадку, якщо ви розраховували на кошти з кредитної картки, – повідомляє Простобанк.

Певне обмеження ліміту може бути початковою умовою продукту, який ви оформили. Програмне забезпечення, яке обслуговує ведення карткових рахунків та обробку транзакцій деяких банків, дозволяє встановлювати окремі значення лімітів для операцій видачі готівки (кеш-ліміт) і для операцій покупок в торгово-сервісній мережі. Такі ліміти встановлюються в рамках загального карткового кредитного ліміту.

Зазвичай операції зняття готівки в банкоматах є більш ризиковими, ніж торговельні операції, тому в деяких банках ліміт на них може бути нижче або взагалі дорівнює нулю. У міру використання карти і погашення заборгованості банк аналізує поведінку клієнта і в разі наявності позитивної кредитної історії розблоковує або збільшує кредитний ліміт.

Крім цього, банк може обмежити розмір коштів, якими ви можете скористатися, внаслідок кризи, або ж у вигляді однієї зі штрафних санкцій, що застосовується до недбайливого позичальника.

При користуванні кредитними грошима за допомогою кредитної картки, з метою уникнути неприємних несподіванок, необхідно виконувати основні умови погашення кредитної заборгованості: в терміні і в розмірі, передбаченому договором.

Якщо не дотримуватися умов обов’язкового погашення, банк може зробити тимчасово недоступним невикористаний кредитний ліміт, а також застосувати збільшення відсоткової ставки за користування кредитними грошима або навіть достроково закрити кредитну лінію і так далі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?