Кабмін запровадив зміни, які обмежують доступ населення до укриттів в освітніх закладах під час навчального процесу: столична влада проведе опитування киян

6 лютого 2024, 10:12Новини82

Этот материал также доступен на русском

Сотні об’єктів фонду захисних споруд, що розташовані в освітніх закладах і нанесені на мапу укриттів та сховищ, для містян стануть недоступні під час навчального процесу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Доступ до сховищ та укриттів, що розміщені в освітніх закладах, за рішенням Уряду, буде обмежено. Відповідна Постанова Кабінету Міністрів опублікована та набула чинності у грудні 2023 року.

Як зазначено в документі, «об’єкти фонду захисних споруд закладів освіти під час здійснення освітнього процесу за очною формою здобуття освіти доступні тільки для учасників освітнього процесу». Таким чином, сотні об’єктів фонду захисних споруд, що розташовані в освітніх закладах і нанесені на мапу укриттів та сховищ, для містян стануть недоступні під час навчального процесу.

Зазначимо, що столична влада, враховуючи необхідність безпечного та комфортного перебування дітей в освітніх установах, раніше ухвалила низку рішень щодо особливого пропускного режиму до укриттів на території закладів. Зокрема, допуск у школи, ліцею, гімназії та інших закладів під час повітряної тривоги і раніше здійснювався лише уповноваженою особою – черговим, який є технічним працівником чи співробітником охорони. Діти перебувають в укриттях винятково в супроводі вчителів.

Крім того, в Києві всі школи обладнані «тривожними кнопками» для виклику поліції чи муніципальної охорони. Небезпека ракетних обстрілів не зникає, і в українських містах нарощують фонд захисних споруд за рахунок усіх придатних для цього приміщень та підземних просторів. Відсутність доступу до укриттів та сховищ, розміщених в освітніх закладах, де коштом міського бюджету проведені необхідні ремонтні та інші технічні роботи, спричинить проблему негайного пошуку альтернативи для громадян – повноцінних за розташуванням, кількістю місць та облаштуванням об’єктів.

Одним із варіантів може стати використання підземного простору в будівлях приватних форм власності, наприклад, паркінгів. Однак, за вимогою чинного законодавства, для постановки на облік таких захисних споруд Державною службою України з надзвичайних ситуацій потрібна згода власника, що на практиці майже унеможливлює нарощування фонду захисних споруд навіть в умовах воєнного стану.

Тому Київський міський голова Віталій Кличко вже звернувся до Кабміну з пропозицією законодавчих змін. Так, необхідно вже зараз внести зміни, що дозволять включити споруди підземного простору приватної форми власності до фонду захисних споруд цивільного захисту без погодження з власником в умовах дії воєнного стану. Йдеться про споруди, захисні характеристики яких відповідають чинним нормативам.

Разом із тим, міська влада Києва вважає необхідним запитати думку киян щодо того, чи згодні вони із забороною доступу громадян до укриттів та сховищ в освітніх закладах під час навчального процесу. Опитування проведуть у застосунку Київ Цифровий.

Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні