Кабмін передав Чорнобильському заповіднику 230 тисяч гектарів землі

13 вересня 2022, 10:13Новини212

Этот материал также доступен на русском

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 10 вересня

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет міністрів передав 226,96 тис. га у постійне користування Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 10 вересня, повідомляє пресслужба Мінприроди, – пише БЦ.

“Заповідник було створено ще у 2016 році, але до цього часу його землі не були належним чином оформлені. Наразі ці питання будуть впорядковані, а перед установою відкриються ще більші можливості для розвитку своєї природоохоронної та наукової діяльності”, – прокоментував рішення голова міністерства Руслан Стрілець.

За його словами, 226,96 тис. га зони відчуження та зони безумовного відселення – це найбільший резерват дикої природи у Європі, а територію Чорнобильського заповідника можна порівняти з площею трьох Києвів, або Дністровського району у Чернівецькій області.

Міністр зауважив, що за 6 років існування Чорнобильський заповідник пройшов шлях від реєстрації звичайної бюджетної установи до одного з флагманів впровадження креативних ідей і передових технологій. У 2020 році він був включений до світової бази територій, що охороняються (WDPA) та до системи GBIF з публікацією та оновленням датасетів, у 2022 році отримав Свідоцтво про державну атестацію наукової установи.

“Статус законного землекористувача дасть можливість заповіднику більш ефективно виконувати природоохоронні завдання, в тому числі в умовах відновлення після воєнних дій. Крім того, установа зможе розвивати свій потенціал як унікальна міжнародна платформа для наукового співробітництва”, – зазначив голова Мінприроди.

Міністр також повідомив, що після оформлення Чорнобильським заповідником права постійного користування земельними ділянками буде повністю припинена діяльність ДСП “Північна Пуща”, яка пов’язана із веденням лісогосподарства. Натомість, заповідник здійснюватиме виключно природоохоронні заходи, спрямовані на поліпшення та збереження лісових комплексів зони відчуження.

За даними Мінприроди, на території заповідника мешкає понад 300 видів хребетних тварин, з яких 75 видів занесені до Червоної книги України, та понад 1,2 тисячі видів рослин.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки