Кабмін дозволив чоловікам призовного віку виїжджати за кордон у відрядження

20 серпня 2022, 09:49Новини569

Закордонне відрядження для чоловіків дозволять на термін до 7 днів

  • Посилання скопійованоlink copied

19 серпня Кабінет Міністрів ухвалив постанову про закордонні відрядження для чоловіків призовного віку. Рішення набуде чинності 1 вересня 2022 року. Про це повідомили Forbes один із розробників механізму, а також співрозмовник в Асоціації IT Ukraine, які також знайомі зі змістом постанови.

Інформацію підтвердила пресслужба Міністерства економіки.

Ключові факти:

  • Закордонне відрядження для чоловіків дозволять на термін до 7 днів. Обмежень для галузей немає. Скористатися опцією можуть як юрособи, так і ФОП.
  • Щоб виїхати за кордон, компанія повинна внести на спеціальний ескроу-рахунок в Ощадбанку депозит у сумі 200 000 грн за одну людину. У разі, якщо людина не повернеться у визначений термін, гроші забиратиме держава. Заявку можна подати через застосунок «Дія».
  • Від одного підприємства не може одночасно виїжджати більше ніж 10 осіб або 10% загальної кількості штату. Середня зарплатня працівника на місяць має становити не менше ніж 20 000 грн. Участь у програмі не можуть брати компанії зі штатом менше ніж 10 осіб.
  • Заявку потрібно подати не менше ніж за сім днів до дати відрядження.
  • Закордонні відрядження були однією з двох перших проблем, які відібрав нещодавно створений «економічний штаб» при Мінекономіки, каже його учасник Роман Бондар. Інший частий запит бізнесу – бронювання від мобілізації.

Контекст

Міністерство економіки готувало це рішення понад два місяці. Спочатку планувалось, що обмеження на виїзд знімуть лише для представників експортних галузей, зрештою його погодили для всього бізнесу.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні