Огляд ЗМІ

Ізраїль показав нову авіаційну зброю, що знищить російські танки і ППО (ВІДЕО)

18 травня 2022, 13:24Новини6856

Нова ракета “повітря-поверхня” базується на сімействі ракет Rafael Spike

  • Посилання скопійованоlink copied

Ізраїльська компанія Rafael Advanced Defense Systems представила нову ракету класу “повітря-поверхня”, яку компанія позиціонує як легкий боєприпас для літаків з нерухомим крилом, що виконує задачі безпосередньої авіаційної підтримки сил спеціальних операцій.

Ракета отримала назву Aerospike – вона базується на сімействі ракет Rafael Spike, які використовуються у 39 країнах і випускаються в різних варіантах – від високоточної зброї з дальністю дії 30 км до протитанкового ракетного комплексу з дальністю дії у 2 км.

Нова ракета Aerospike створена на основі на Spike LR II, важить 14 кг і має головку самонаведення та боєголовку, що аналогічна тим, які використовуються у ракетах сімейства Spike.

У компанії стверджують, що Aerospike може працювати у “конфліктному середовищі” та не залежить від GPS, має технологію “зіставлення сцен” та можливості виявлення і відстежування. Зазначається, що лінія передачі даних у режимі реального часу забезпечує безперебійну операцію “людина в контурі” (коли оператор “бачить” те саме, що й дрон аж до моменту зіткнення) та підвищену летальність завдяки комбінації кумулятивних та осколково-фугасних боєголовок.

Ракета призначена передусім для протидії зенітно-артилерійським батареям та ураження бронетехніки, зокрема й танків ворога. Стверджується, що компанія націлена на ринок безпосередньої авіаційної підтримки та вже відзначає зацікавленість цією ракетою з боку операторів озброєних літаків C-130.

Повідомляється, що ця ракета вже використовується замовниками – Aerospike вигідно виділяється з-поміж іншої зброї, зокрема, своїми пасивними можливостями.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога