Із початку війни повноваження поліції збільшились на 80%, – Ігор Клименко про реформу НПУ

26 лютого 2024, 10:43Новини254

Этот материал также доступен на русском

Нині у складі Національної поліції України 100 тисяч осіб. Станом на сьогодні поліція має достатньо повноважень, аби утримувати порядок в державі.

  • Посилання скопійованоlink copied

У 2014-2015 роках, коли стартувала реформа Національної поліції України, набрати 16 тисяч осіб до патрульної поліції було проблематично. Але згодом саме патрульна поліція стала візитівкою змін. Про це Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко розповів в ексклюзивному інтерв’ю.

Тоді, за словами Міністра, був ліквідований один із найкорумпованіших підрозділів міліції – Державна автомобільна інспекція.

“Ми залишили її поза межами системи. Тоді ми ризикували. Упродовж майже двох років систему трусило, адже ми набрали людей абсолютно чужих для системи. Тоді ішлося про набір нових поліцейських та навчання їх за новими методиками. Сьогодні патрульні поліцейські здійснюють евакуацію людей разом з іншими підрозділами. Патрульна поліція супроводжувала автомобілі з продуктами харчування на початку широкомасштабного вторгнення та чергувала в населених пунктах, аби не було мародерства. Більш того, патрульна поліція безпосередньо воює штурмовиками разом з підрозділами КОРДу, з “Люттю”, – зазначив очільник МВС.

Ігор Клименко повідомив, що нині у складі Національної поліції України 100 тисяч осіб. Станом на сьогодні поліція має достатньо повноважень, аби утримувати порядок в державі.

“Із початку війни наші повноваження збільшилися на 80%. Нам потрібно допомагати відповідним службам, які документують воєнні злочини, проводити стабілізаційні заходи та працювати з людьми. Хоча це не функції поліції, які прописані в Законі”, – підкреслив Міністр.

Реформа поліції триває. До прикладу, кожен кандидат на посаду керівника, заступника, керівника департаменту поліції чи регіональних підрозділів проходитиме посилену перевірку.

“Ми зараз розробляємо нову рамку цих перевірок. На це потрібно ще трохи часу. Ми проводимо відповідну роботу з нашими міжнародними партнерами. Ми запросили консультативну допомогу і працюємо над цим”, – наголосив Ігор Клименко.

За словами Міністра, будь-яку реформу держава має доводити до кінця. Тож зараз МВС працює не тільки над змінами в поліції, а і реформує сервісні центри. Вона передбачає максимальну цифровізацію послуг і скорочення бюрократії. Це також значно мінімізує корупційну складову.

За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?