Інвестиції через іноземного брокера можуть бути ризикованими – експерти

23 вересня 2021, 15:39Новини199

Этот материал также доступен на русском

Купівля акцій через міжнародних брокерів може видаватися простою, але не є безризиковою.

  • Посилання скопійованоlink copied

Купівля акцій через міжнародних брокерів може видаватися простою, але не є безризиковою.

Про це попередили банкіри під час круглого столу «Як захистити заощадження від інфляції: інвестиції в Україні та за кордоном», зазначає FinClub.

«Брокери періодично зникають з горизонту. Навіть гучні імена ошукували своїх клієнтів. Це відбувається не щодня, але такі речі відбуваються», – попередив директор департаменту казначейства та фінансових установ ОТП Банку Антон Коваленко.

Так, українці в межах е-лімітів отримали можливість переведення коштів на рахунки іноземних брокерів, які надають їм послугу простої та зручної торгівлі на міжнародному ринку цінних паперів.

«Що роблять платформи Freedom Finance, EXANTE, Interactive Brokers? Вони кажуть онлайн: відкривай «кабінет», надсилай нам документи в електронному вигляді, ми відкриваємо тобі рахунок, через банк заведеш до нас кошти, далі ось тобі відеоурок, ось тобі прості примітивні інструменти, публікують консультації, типові портфелі, що можна купувати, як можна купувати , і клієнт в принципі у два кліки на будь-яку суму від $100 може помацати прості інвестиційні інструменти. Коли набридло, то вказуєш рахунок і виводиш кошти так само, як і заводив їх», – розповів керівник управління преміального банкінгу Укрексімбанку Данило Меркулов.

Як зазначається, вибір конкретного брокера залишається ризиком самого інвестора. «Коли клієнт приходить до тебе, вносить гроші, і ти відправляєш на рахунок свого субброкера, за якого відповідаєш, бо ти провів його due diligence. Перевіряємо, чи ми EXANTE, перевіряємо чи ми Interactive Brokers? Хто розпишеться з банків: що я його перевірив і можна туди відправляти гроші? Всі намагаються продати цю штуку так, що ти сам приймаєш рішення, відправляєш, і якщо якась проблема, то до банку не приходь», – пояснив ризик такого інвестування Антон Коваленко.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?