Про це попередили банкіри під час круглого столу «Як захистити заощадження від інфляції: інвестиції в Україні та за кордоном», зазначає FinClub.
«Брокери періодично зникають з горизонту. Навіть гучні імена ошукували своїх клієнтів. Це відбувається не щодня, але такі речі відбуваються», – попередив директор департаменту казначейства та фінансових установ ОТП Банку Антон Коваленко.
Так, українці в межах е-лімітів отримали можливість переведення коштів на рахунки іноземних брокерів, які надають їм послугу простої та зручної торгівлі на міжнародному ринку цінних паперів.
«Що роблять платформи Freedom Finance, EXANTE, Interactive Brokers? Вони кажуть онлайн: відкривай «кабінет», надсилай нам документи в електронному вигляді, ми відкриваємо тобі рахунок, через банк заведеш до нас кошти, далі ось тобі відеоурок, ось тобі прості примітивні інструменти, публікують консультації, типові портфелі, що можна купувати, як можна купувати , і клієнт в принципі у два кліки на будь-яку суму від $100 може помацати прості інвестиційні інструменти. Коли набридло, то вказуєш рахунок і виводиш кошти так само, як і заводив їх», – розповів керівник управління преміального банкінгу Укрексімбанку Данило Меркулов.
Як зазначається, вибір конкретного брокера залишається ризиком самого інвестора. «Коли клієнт приходить до тебе, вносить гроші, і ти відправляєш на рахунок свого субброкера, за якого відповідаєш, бо ти провів його due diligence. Перевіряємо, чи ми EXANTE, перевіряємо чи ми Interactive Brokers? Хто розпишеться з банків: що я його перевірив і можна туди відправляти гроші? Всі намагаються продати цю штуку так, що ти сам приймаєш рішення, відправляєш, і якщо якась проблема, то до банку не приходь», – пояснив ризик такого інвестування Антон Коваленко.