Інвестори готують судові позови в очікуванні дефолту росії – Reuters

22 квітня 2022, 17:29Новини384

Этот материал также доступен на русском

Оскільки росія балансує на межі історичного дефолту, в іноземних інвесторів є кілька прийнятних варіантів повернути свої гроші.

  • Посилання скопійованоlink copied

Оскільки росія балансує на межі історичного дефолту, в іноземних інвесторів є кілька прийнятних варіантів повернути свої гроші. Це ставка на судові позови, розрахунок на двосторонні угоди та очікування вирішення ситуації.

Про це повідомляє Reuters, зазначає Finance.ua.

Так, іноземні кредитори, як правило, намагаються об’єднатися, щоб домовитися, звернутися до суду або, в деяких випадках, звернутися в арбітраж у разі дефолту, але західні санкції після вторгнення москви в Україну та особливості російських суверенних облігацій ускладнюють ці варіанти в даний момент, заявили юристи.

Близько 40 млрд доларів суверенного боргу росії, випущеного в доларах і євро, не погашені, причому близько половини цього боргу належить іноземцям. За умовами більшої частини цього боргу москва повинна платити інвесторам у валюті, в якій номіновані облігації.

Західні санкції відрізали москву від доступу до приблизно 300 мільярдів доларів золотовалютних резервів, які вона зберігала в зарубіжних банках.

Як зазначається, росія каже, що у неї є гроші й вона готова заплатити, але не може цього зробити через санкції. Вона заявила, що буде використовувати свою власну валюту, якщо не зможе платити в іноземній валюті, поки її резерви не будуть розморожені. росія спробувала заплатити 649 млн доларів, які повинні були бути виплачені 4 квітня, за двома своїми облігаціями в рублях, а не в доларах.

Рейтингові агентства заявили, що рф може перебувати в стані дефолту, тому що платіж мав бути проведений в доларах, або через передбачуване небажання погасити борг. S&P знизило свої рейтинги в іноземній валюті до «вибіркового дефолту».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...