Зверніть увагу

Інструмент для зупинення сплати боргів: чим регулюється досудова санація

18 лютого 2021, 15:46Новини167

Однією із обов’язкових умов для затвердження плану досудової санації є підготовка ліквідаційного аналізу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Тільки одиниці знають та використовують інструмент відстрочення сплати боргів – досудову санацію, повідомляє адвокат, арбітражний керуючий, старший партнер ЮК L.I.Group Артур Мегеря.

За його словами, досудова санація – це реальна і законна можливість:

  1. відстрочення сплати зобов’язань на необхідний строк (в судовій практиці: від 1 року до 15 років);
  2. розстрочення або прощення боргу чи його частини;
  3. списання податкової заборгованості, якій більше 3 років;
  4. уникнення арештів рахунків та майна;
  5. відновлення діяльності підприємства тощо.

Чим регулюється досудова санація?

Досудова санація передбачена в Кодексі України з процедур банкрутств та регулюється всього лише статтею 5. Це означає, що процедура не складна і до неї можливо підготуватись за два-три місяці. Також ініціювання даної процедури не є затратним для боржника, оскільки за подання заяви до суду сплачується збір у розмірі 4 540, 00 гривень, що є значно менше на відміну від 76 700, 00 гривень за відкриття справи про банкрутство з урахуванням авансування роботи арбітражного керуючого.

Що потрібно, щоб скористатись досудовою санацією?

Для того, щоб процедуру досудової санації затвердив суд, необхідно рішення засновників боржника про ініціювання процедури досудової санації та згода більшості кредиторів на затвердження плану досудової санації, тому заходи відновлення діяльності підприємства повинні бути реальними і зрозумілими для кредиторів.

Однією із обов’язкових умов для затвердження плану досудової санації є підготовка ліквідаційного аналізу. Дані такого аналізу повинні свідчити про вигідність для кредиторів виконання плану санації порівняно із ліквідаційною процедурою банкрутства. Наразі не визначено жодних вимог до вказаного документу, але здебільшого застосовуються загальні нормативно-правові акти, які регулюють порядок проведення аналізу фінансового-господарського стану товариства.

Також план санації має передбачати заходи щодо виконання плану санації та нагляду за виконанням плану санації, з метою отримання кредиторами певних гарантій, що процедура дійсно діє, а не є лише спробою ухилення боржника від сплати боргів на певний час.

Кодекс України з процедур банкрутства (КУзПБ) не вимагає призначення арбітражного керуючого на стадії досудової санації, тільки за бажанням кредиторів та боржника, тому всі обов’язки за виконанням плану санації можуть бути покладені на керівника боржника.

Що робити підприємству в досудовій санації?

В процедурі досудової санації боржник має виконувати заходи відновлення платоспроможності, які вказані в плані досудової санації. Від сплати поточних зобов’язань боржник не звільняється, оскільки план досудової санації розповсюджується лише на тих кредиторів, які були внесені до нього, тому зобов’язання, які виникають боржник має погашати.

Також за заявою боржника або кредитора суд може припинити процедуру санації у разі порушення виконання плану, тому боржник повинен відповідально ставитись до цього і дійсно вживати заходи для відновлення фінансового стану, оскільки формальний підхід може призвести до дострокового припинення процедури досудової санації.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Реальну вартість арештованого майна в ході аукціону визначає ринок

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Стадія продажу майна розпочинається із моменту оприлюднення інформації про продаж