Проекти та інновації

Ілон Маск збере найпотужніший суперкомп’ютер на основі 100 000 чіпів Nvidia

28 травня 2024, 16:53Новини57

Этот материал также доступен на русском

xAI може співпрацювати з Oracle для створення нової системи

  • Посилання скопійованоlink copied

Суперкомп’ютер потрібен стартапу Маска в галузі штучного інтелекту xAI, щоб конкурувати з OpenAI, Google та Microsoft. Про плани, які представили інвесторам компанії, повідомляє Reuters із посиланням на The Information.

Стартап Ілона Маска xAI працює над створенням одного з найпотужніших суперкомп’ютерів у світі для роботи з програмами штучного інтелекту, повідомляють інформаційні агентства. Пристрій, який використовуватиме майже вчетверо більше графічних процесорів, ніж існуючі аналоги, буде готовий до осені 2025 року.

У презентації для інвесторів, на яку посилаються журналісти, зазначається, що xAI може співпрацювати з Oracle для створення нової системи. Маск передбачає, що «Обчислювальна гігафабрика» буде щонайменше вчетверо більше, ніж найбільші існуючі кластери графічних процесорів.

Для проекту передбачається використати 100 тис. графічних процесорів (GPU) Nvidia H100. Це сучасний галузевий стандарт для мікросхем центрів обробки даних, які працюють із передовими системами штучного інтелекту.

Під час конференції VivaTech 2024 у Парижі Ілон Маск заявив про впевненість у здатності xAI до кінця 2024 року конкурувати з лідерами галузі штучного інтелекту – OpenAI, Microsoft та Google DeepMind. Підприємець і візіонер також припустив, що до кінця 2025 системи ШІ, такі як чат-бот xAI Grok, перевершать людські можливості в різних завданнях.

Grok, який все ще знаходиться на ранніх стадіях розробки, буде потужною мовною моделлю штучного інтелекту, засновану на глибокому навчанні, оптимізовану для природного спілкування, створення творчого контенту та інших завдань широкого спектру, що виконуються з використанням підказок природною мовою.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону