Європейські банки готові позичати гроші українським біженцям із позитивною кредитною історією

28 квітня 2022, 18:05Новини191

Этот материал также доступен на русском

Закордонні банки користуються даними українських бюро кредитних історій

  • Посилання скопійованоlink copied

Українські біженці можуть отримати кредит в Європі, якщо доведуть свою позитивну кредитну історію. Про це розповів начальник управління нагляду за фінансовими компаніями департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ Олександр Залєтов.

Залєтов заявив, вже третій місяць багато українців «знаходяться в скрутній ситуації», оскільки допомоги, яка надається в Європі, не завжди вистачає, щоб вирішити побутові проблеми. В цьому випадку кредити стають у нагоді.

«Декілька мільйонів наших громадян сьогодні змушені перебувати в європейських країнах. І фінансові установи цих країн готові кредитувати наших громадян. Але виникла певна проблема, пов’язана з тим, що у наших громадян немає відповідної інформації про свою кредитну історію, яка була б доступна для цих європейських фінансових установ», — повідомив Олександр Залєтов.

Для цього банки користуються даними бюро кредитних історій.

«Їх декілька, і щоб отримати кредитну історію українця, іноземним компаніям необхідно направити відповідний запит до одного бюро кредитних історій, а потім, якщо з’ясовується, що інформація може бути в іншому, — до нього. Є певна технологічна проблема, яка сьогодні не дає швидко розв’язати цю проблему кредитування наших громадян», — розповів Олександр Залєтов.

За його словами, зараз з боку міжнародних партнерів та донорів відбуваються активні дії щодо врегулювання цієї ситуації, щоб пришвидшити можливість дати доступ до дешевих кредитних ресурсів українцям, які перебувають за кордоном.

«І коли наші громадяни повертаються, то з’являється потреба, щоб до кредитної історії, яку вони отримали в Європі, був доступ і наших компаній. Фактично з’являється експорт-імпорт інформації про кредитну історію. Це новація цієї війни. З боку Міжнародної фінансової корпорації відбуваються певні кроки, щоб знайти рішення надати доступ», — сказав представник НБУ.

Конкуренція піде ринку на користь

Представники українського кредитного ринку мають надію, що досвід співпраці європейських кредиторів із українськими позичальниками буде позитивним.

«Ми конкуруємо із європейськими кредитними установами, банками, їх ставками, з їх підходами. І з точки зору технологічності ми можемо дати їм велику фору. Але з точки зору ставок у нас більш ризиковане кредитування. І мені цікаво, яким чином будуть поводитися наші клієнти з кредитами за кордоном, як вони будуть їх обслуговувати. Хотілося б, щоб обслуговували краще, ніж в нас», — сказав комерційний директор Moneyveo Максим Параска.

Джерело

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу