За кордоном

Європейське управління з нагляду за цінними паперами й фінансовими ринками прагне забезпечити фінансову стабільність та захистити інвесторів

12 липня 2023, 12:07Новини87

Этот материал также доступен на русском

Фахівці Управління добре попрацювали у 2022 році, і нова стратегія з планом дій на період із 2023 до 2028 року свідчить про успішне виконання низки завдань

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейське управління з нагляду за цінними паперами й фінансовими ринками (ESMA) нарешті оприлюднило власну стратегію на період із 2023 до 2028 року. Оголошений у жовтні 2022 року 5-річний план має розв’язати 3 головних завдання: забезпечити фінансову стабільність, оздоровити фінансові ринки країн ЄС та захистити інвесторів.

Стратегія Європейського управління з нагляду за цінними паперами й фінансовими ринками

Фахівці Управління добре попрацювали у 2022 році, і нова стратегія з планом дій на період із 2023 до 2028 року свідчить про успішне виконання низки завдань. Ба більше, фахівці установи врахували й наслідки російського вторгнення в Україну.

Та й з погляду наглядових перспектив 2022 рік виявився вкрай важливим, адже ми спостерігали чимало прикладів роботи наглядових органів, на кшталт гучних справ за участю Національної кримінальної агенції Великої Британії та першого прикладу надання Європейським управлінням із нагляду за цінними паперами й фінансовими ринками рекомендацій державним органам влади.

Голова Європейського управління з нагляду за цінними паперами й фінансовими ринками, Верена Росс, зазначила, що у 2022 році управління розробило стратегічний план на найближчі 5 років, який передбачає захист інвесторів, забезпечення фінансової стабільності та впровадження заходів із підтримування фінансових ринків. Надалі Управління використовуватиме набагато більше даних для опрацювання яких активно застосовуватимуть фінансові та технологічні інновації.

Ба більше, пані Росс підкреслила, що у 2022 році її Управління зіткнулося з непередбаченими обставинами, на кшталт повномасштабного вторгнення в Україну, яке додало ринку ще більшої невизначеності й волатильності та мало негативні наслідки для європейського сировинного та енергетичного ринків.

Ба більше, виконавчий директор Європейського управління з нагляду за цінними паперами й фінансовими ринками, Наташа Казенаве, стверджує, що впродовж 2022 року Управління посилило власні наглядові функції через нові зобов’язання, наприклад, щодо європейської міжбанківської ставки пропозиції (EURIBOR) та найбільших компаній ЄС, які надають різноманітні дані.

Нова стратегія Європейського управління з нагляду за цінними паперами й фінансовими ринками передбачає чудові можливості напрацювати найефективніші методи досягнення визначеної мети та адаптуватися до мінливої фінансової сфери. Казенаве подякувала підлеглим, адже їхня відданість, старанність та вправність стали запорукою успішного року для всього Управління.

Крім того, фахівці Європейського управління прагнуть розширити можливості доступу до відповідної інформації, для чого вони планують використовувати придатні для зчитування машиною формати даних, зрозумілі пересічним людям засоби пошуку та інтерфейси для аналізу даних, які полегшать процес ухвалення інвестиційних рішень.

Ба більше, фахівці Європейського управління воліють покращити ефективність засобів фінансового нагляду через якісніше використання даних. Себто, фахівці переконані, що новітні технології поліпшать співпрацю між різноманітними організаціями. Це має нормалізувати порядок використання даних, підвищить їхню якість та стимулювати їхнє повторне використання.

Усі ці заходи не лише приберуть перепони з регуляторного процесу, а й усунуть дублювання та невідповідності звітності й покращать якість даних.

Досягнення Європейського управління з нагляду за цінними паперами й фінансовими ринками у 2022 році

У 2022 році представники Європейського управління з нагляду за цінними паперами й фінансовими ринками розробили анонсовану нещодавно нову стратегічну процедуру на найближчі 5 років, яка покращує рівень захищеності інвесторів, забезпечує стабільне функціонування фінансових ринків та фінансову стабільність взагалі. Саме через останнє, одним із головних завдань цієї процедури є попередження інвесторів про ризики, пов’язані з операціями з криптоактивами, адже зі зростанням їхньої популярності вони дедалі глибше проникають у фінансову систему. Якщо подивитися на сучасний ринок, зараз чи не скрізь можна розраховуватися криптоактивами, наприклад, для купівлі в інтернеті, грошових переказів між фізичними та юридичними особами, збирання коштів та, навіть, хобі, на кшталт криптоказино. Водночас інвестування чи наявність криптовалют у власності пов’язане з ризиками, наприклад, волатильністю, браком регулювання та потенційними суттєвими проблемами з безпекою криптоактивів, які можуть сильно позначитися на фінансових ринках та їхніх учасниках через різкі коливання цін та можливі махінації.

На додачу, кропітка робота Європейського управління з нагляду за цінними паперами й фінансовими ринками (покращення рівня захищеності інвесторів, стабільне функціонування фінансових ринків та фінансова стабільність взагалі) має декілька важливих аспектів.

По-перше, фахівці Управління пропонують технічні знання та досвід задля захисту інвесторів відповідно до чинного законодавства.

По-друге, фахівці Управління розробили 3-річний план стабільного фінансування власних ініціатив, задля досягнення оголошених цілей. Далі, вони оголосили боротьбу PR на зелених технологіях та проаналізували екологічні, соціальні та керівні складники заяв для ЗМІ кредитних агенцій. Разом із застереженням інвесторів про згадані вище ризики, представники Європейського управління опублікували звіт та організували зустрічі для запитань та відповідей на підтримку впровадження пілотної технології розподіленого реєстру (DLT).

Це свідчить про безупинну роботу фахівців Європейського управління з нагляду за цінними паперами й ринками фінансовими над оздоровленням фінансового сектору та впровадженням новітніх технологій.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро