Європейська федерація журналістів закликає переглянути формат телемарафону й розглянути можливість його закриття

13 травня 2024, 16:44Новини187

Этот материал также доступен на русском

Організація стурбована різким погіршенням рівня довіри між чиновниками та незалежними українськими ЗМІ

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейська федерація журналістів (EFJ) у межах проєкту Швидкого реагування на свободу ЗМІ (MFRR) підписала заяву із закликом до української влади серйозно переглянути формат телемарафону й розглянути можливість закриття цього проєкту.

Про це повідомляється на сайті Європейської федерації журналістів.

Зазначається, що організація стурбована різким погіршенням рівня довіри між чиновниками та незалежними українськими ЗМІ.

Експерти EFJ наголосили, що Україна має створити системні гарантії, аби запобігти контролю медійників з боку Служби безпеки України. Вони згадали про стеження СБУ за журналістами Bihus.Info, журналістом Євгеном Шульгатом зі Слідство.Info та спроби залякування журналіста-розслідувача “Наші гроші” Юрія Ніколова групою невідомих.

“Той факт, що кілька головних телеканалів України продовжують вести спільні випуски новин 24 години на добу, серйозно знижує кількість та якість інформації, яку отримують українські глядачі. У результаті дані показали, що за останній рік глядачі телемарафону помітно впали , а українці звернулися до анонімних Telegram-каналів, щоб почитати те, що сприймається як “справжні” новини”, — заявили у федерації.

Там додали, що жжерела, якими користуються анонімні канали Telegram, часто неможливо визначити, як і їхніх спонсорів.

“Цей відхід від ЗМІ створює серйозну загрозу інформаційній безпеці України, оскільки політична програма анонімних каналів зазвичай залишається невідомою. Крім того, Telegram має відносно м’яку політику щодо ненависті та іншого проблемного та маніпулятивного контенту”, — додали у федерації.

Раніше Державний департамент Сполучених Штатів вніс телемарафон “Єдині новини” до свого звіту про порушення прав людини в Україні за 2023 рік.

Що цьому передувало

15 квітня стало відомо, що глава уряду України Денис Шмигаль відповів на петицію з вимогою переспрямувати кошти, призначені для виробництва телемарафону “Єдині новини” і телеканалу “FreeДом”, на фінансування потреб української армії й заявив, що це — недоцільно.

За його словами, забезпечення інформаційної безпеки є частиною державної політики у сфері національної безпеки і оборони й складовою протидії військовій агресії РФ проти України.

У січні т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що телемарафон “Єдині новини” може змінити свій формат. Він додав, що рішення про запровадження мовлення у форматі телемарафону “Єдині новини” було надзвичайно актуальним на першому етапі війни, оскільки кожен ключовий мовник “взяв кожен свою нішу”:

“Хтось краще виготовляє українські новини, хтось краще працює з закордонними пунктами, у когось є більш налагоджені й цікавіші продукти студійного вироблення. Тобто кожен з учасників телемарафону доєднався своїм ресурсом. Справді, хтось більше робить роботу, хтось менше, але наразі це єдиний продукт”, — зауважив тоді він.

16 листопада 2023 року президент України Володимир Зеленський заявив, що вважає телемарафон “Єдині новини” одним з етапів незламності України та фактором єднання.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону