За кордоном

Європарламент підтримав створення Українського фонду на 50 мільярдів євро

3 жовтня 2023, 15:52Новини179

Этот материал также доступен на русском

Резолюція Європарламенту містить окремий розділ, який присвячено наданню довгострокової підтримки для України

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейський парламент більшістю голосів ухвалив резолюцію на підтримку пропозицій Єврокомісії з перегляду багаторічного бюджету ЄС на 2024-2027 роки, які, зокрема, містять положення про утворення спеціального Українського фонду в 50 млрд євро.

Як пише Укрінформ, “За” згадану резолюцію проголосували 393 депутати, “проти” – 136, ще 92 європейські політики утрималися.

“Європейський парламент підтверджує той факт, що цей перегляд (бюджету) має бути сфокусований на численних наслідках російської агресивної війни проти України, на зміцненні відкритої стратегічної автономії і суверенітету ЄС та на наданні Євросоюзу адекватної гнучкості для відповіді на кризи”, – йдеться у документі.

Резолюція Європарламенту містить окремий розділ, який присвячено наданню довгострокової підтримки для України.

“Європарламент вітає пропозицію Європейської комісії з довгострокового структурного рішення для розв’язання фінансових потреб України та його прив’язки до бюджету ЄС, що покриватиме підтримку макрофінансової стабільності, інвестиційного середовища та фінансування середньострокового та довгострокового відновлення та відбудови, проведення реформ, що пов’язані із входженням (до ЄС) та розвитку адміністративних спроможностей”, – зазначили у документі.

Водночас Європарламент окремо наголошує, що такий довгостроковий інструмент є єдино можливим шляхом для залучення інших донорів та забезпечення ефективних і цілеспрямованих витрат в інтересах України та її народу.

Депутати наполягають, що Українських фонд у межах багаторічного бюджету ЄС має бути ухвалений “так швидко, як це можливо”, відразу після ухвалення уточнень до MFF (багаторічної фінансової перспективи ЄС).

Європейські політики закликали надати такому Українському фонду певну гнучкість, враховуючи невизначеність ситуації навколо України. У цьому контексті вони привітали створення, за пропозицією Європейської комісії, так званого Українського резерву, який може бути мобілізований бюджетними органами Євросоюзу, одним з яких є Європейський парламент, для вирішення негайних потреб України.

Євродепутати нагадали, що від початку російського вторгнення в Україну ЄС вже надав Україні більше 30 млрд євро лише фінансової підтримки.

Український фонд, який за позитивного рішення Європарламенту та Європейської ради буде створений в рамках багаторічного бюджету ЄС на 2024-2027 роки, передбачатиме виділення до 50 мільярдів євро для прямої бюджетної підтримки України, для підтримки реформ та для створення сприятливого інвестиційного клімату і умов для залучення приватних інвесторів до процесів відновлення України.

Джерело: https://biz.censor.net/n3447172

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро