Зверніть увагу

Єврокомісія скасовує мита і квоти на український експорт на рік

27 квітня 2022, 19:35Новини283

ЄС наразі працює над полегшенням наземних перевезень товарів, щоб допомогти вивезти українську продукцію

  • Посилання скопійованоlink copied

Відповідна заява опублікована на офіційному сайті Єврокомісії.

ЄС наразі працює над полегшенням наземних перевезень товарів, щоб допомогти вивезти українську продукцію. Зокрема, розпочато лібералізацію умов для українських водіїв вантажівок, що перевозять товари між Україною та ЄС, полегшення транзиту та використання інфраструктури ЄС для спрямування українського експорту до третіх країн.

У ЄК підкреслюють, що в результаті призупинення на рік ввізного мита на увесь український експорт до Євросоюзу, спрощення логістики українські виробники зможуть зберегти свої торговельні світові позиції та поглибити співпрацю з країнами ЄС.

«ЄС ніколи раніше не вживав таких безпрецедентних за своїм масштабом заходів із лібералізації торгівлі: надання Україні доступу до ринку ЄС з нульовими тарифами, нульовими квотами… Ці заходи допоможуть українським виробникам та експортерам. Вони підтримають українську економіку та дадуть сильний сигнал, що ЄС зробить усе можливе, аби допомогти Україні у важку годину», – сказав віце-президент Єврокомісії та комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.

«Від початку війни, коли були заблоковані наші порти, Україна піднімала питання серед держав-партнерів про необхідність підтримки експорту нашої с/г продукції. Адже, крім себе, ми годуємо 400 млн осіб у світі. Від нас у великій мірі залежить глобальна світова продовольча безпека. Завдяки твердій позиції та переговорам Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр- міністра України Дениса Шмигаля, кропіткій роботі Мінекономіки та Мінагрополітики став можливим спрощений доступ українських товарів та продуктів на європейський ринок. Останній місяць особливо посилено велись наполегливі та важливі для України переговори з ЄС щодо скасування квот на українську с/г продукцію. Сьогодні ми отримали позитивну відповідь від Єврокомісії. Сподіваємось, її пропозицію підтримають Європарламент та Рада Європейського Союзу», – підкреслив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні