За кордоном

Єврокомісія різко збільшує мита на електромобілі з Китаю

12 червня 2024, 17:47Новини156

Этот материал также доступен на русском

ЄС наразі і так стягує мито у розмірі 10 відсотків на будь-який автомобіль іноземного виробництва. А буде 38%

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейська комісія 12 червня оголосила про збільшення розміру мита на китайські електромобілі – до 38,1%, які почнуть діяти з 4 липня, пише Politico.

Де-факто ЄС спровокував торговельну війну з Китаєм, який заявив, що вживе заходи у відповідь. Попередні мита ввели після багатомісячного розслідування державної допомоги китайським виробникам електромобілів. Зараз Пекін погрожує відплатою європейським фермерам та виробникам літаків і розпочав антидемпінгове розслідування проти французьких виробників спиртних напоїв.

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зауважив, що “коли наші партнери порушують правила, ми відстоюватимемо свої права”, а новий рівень мит заснований на “чітких доказах нашого великого розслідування та за повного дотримання правил СОТ”.

Домбровскіс підкреслив, що мета не полягає в тому, щоб повністю блокувати електромобілі з Китаю, а “відновити рівні правила гри та гарантувати, що європейський ринок залишиться відкритим для виробників електромобілів із Китаю, за умови, що вони діятимуть за глобально узгодженими торговими правилами”.

ЄС наразі і так стягує мито у розмірі 10 відсотків на будь-який автомобіль іноземного виробництва, порівняно з 15%, які діють у Китаї. Тепер до цього рівня додадуться оголошені сьогодні мита.

Китайська торгова палата заявила про “шок, серйозне розчарування та глибоке невдоволення цим протекціоністським заходом” та засудила розслідування щодо боротьби зі субсидіями, назвавши його “полюванням на відьом”.

На початку цього року Єврокомісія перевірила декількох виробників. Наразі моделі, вироблені компанією BYD, очікує мито у 17,4%, Geely — 20%, а SAIC — 38,1%. Інші виробники, які не надали для перевірки жодної інформації, зіткнуться з найвищим розміром мит – 38,1%. Хто пішов на співпрацю, заплатять 21%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону