За кордоном

ЄЦБ посилює тиск на західні банки, щоб ті прискорили вихід з Росії – Bloomberg

16 травня 2024, 12:02Новини37

Через подальшу присутність у Росії банки можуть зазнати санкцій США і великих штрафів

  • Посилання скопійованоlink copied

Через два роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну великі європейські кредитори продовжують керувати дедалі прибутковішими підрозділами в РФ, попри публічні обіцянки згорнути бізнес, пише Bloomberg.

Це спонукає Європейський центральний банк чинити тиск на банки, щоб вони прискорили вихід.

Ключові факти

  • Сукупна кількість співробітників пʼяти банків Європейського Союзу з найбільшими операціями в Росії впала всього на 3% після вторгнення, а доходи зросли приблизно втричі завдяки високим відсотковим ставкам, які вони отримують за свої купи готівки, що застрягли в РФ.
  • За словами джерела, викликає занепокоєння те, що через подальшу присутність у Росії банки можуть зазнати санкцій США і великих штрафів. ЄЦБ попросив усі банки з великим бізнесом у Росії «прискорити зусилля щодо зниження ризиків, розробивши чітку дорожню карту для скорочення та виходу з бізнесу».
  • Італійська компанія Intesa Sanpaolo у вересні отримала дозвіл від президента Володимира Путіна продати свій російський підрозділ групі, яку очолюють місцеві менеджери підрозділу, але угода сповільнилася через бюрократичні перешкоди.
  • Єдиним великим банком Європейського Союзу, якому вдалося досягти повного розриву з РФ, є Société Générale SA, який продав свою найбільшу російську дочірню компанію Росбанк.
  • Deutsche Bank різко скоротив своїх співробітників у Росії, в основному через закриття ІТ-центру, проте минулого року він також отримав там вищі прибутки, ніж у 2021 році, до вторгнення.

Прибуток дочірньої компанії австрійського Raiffeisen Bank International за цей період зріс більш ніж утричі, а Intesa – приблизно в 20 разів.

  • Угорський OTP Bank є одним із небагатьох кредиторів ЄС, які виводять гроші з країни. Компанія заявляє, що повністю дотримується санкцій і хоче піти з ринку, але російські регулятори ускладнюють продаж підрозділу за справедливою ціною.
  • Італійська UniCredit працює в Росії через дочірню компанію зі штатом близько 3100 співробітників та понад 50 філій. Гендиректор Андреа Орсель заявила, що банк дотримується санкцій, але остаточний вихід з РФ буде важко здійснити.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону