За кордоном

ЄС закупить для України боєприпаси на $1,5 мільярда, гроші вже збирають, – FT

23 лютого 2024, 15:29Новини133

Этот материал также доступен на русском

Ініціатором закупівлі боєприпасів за межами ЄС виступає Чехія

  • Посилання скопійованоlink copied

Країни Європейського союзу намагаються зібрати $1,5 мільярда для екстренного фінансування закупівлі боєприпасів для України. Артснаряди мають придбати за кордоном для зміцнення лінії фронту.

Як повідомляє Financial Times, ініціатором закупівлі боєприпасів за межами ЄС виступає Чехія. Таким чином мають компенсувати повільний розгляд допомоги Україні в американському конгресі та затримки у європейському виробництві.

Поки європейські столиці сперечаються про продовження основного механізму військової підтримки Києва з боку ЄС, Прага взяла на себе роль лідера. За словами співрозмовників видання, Чехія намагається організувати цей процес з лютого 2022 року, але, щоб виділити необхідну кількість коштів, потрібна допомога європейських партнерів. Деякі члени ЄС уже зробили свій внесок

“Чехи виконали всю роботу, але їм потрібні гроші від інших”, – сказала людина, обізнана про цю ініціативу.

Як вказується, на зустрічі в Брюселі у середу посли ЄС не змогли досягти угоди щодо закупівлі боєприпасів за межами блоку і поставили за мету узгодити правила нового вливання капіталу до саміту лідерів ЄС 21 березня.

Німеччина просить зменшити її умовний внесок у розмірі приблизно 1,25 млрд євро, щоб відобразити її велику двосторонню військову допомогу Україні, яка цього року становитиме 7 млрд євро.

Водночас Франція і Греція наполягають на тому, щоб зброю і боєприпаси купували тільки у виробників ЄС і Норвегії, що не дасть змоги фінансувати чеський план або боєприпаси зі США.

Закупівля боєприпасів за межами ЄС

Як відомо, 17 лютого президент Чехії Петр Павел повідомив, що знайшов за кордоном джерела сотень тисяч артилерійських боєприпасів, які вона могла б доставити в Україну за лічені тижні, якщо заручиться фінансуванням. Йдеться, зокрема про 800 тисяч снарядів.

При цьому Канада вже дала сигнал, що готова підтримати ініціативу Чехії терміново доставити в Україну десятки тисяч артилерійських снарядів з різних країн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму