ЄС ще на пів року продовжив економічні санкції для РФ

29 січня 2024, 16:36Новини73

Этот материал также доступен на русском

Відповідне рішення ухвалено у Брюсселі

  • Посилання скопійованоlink copied

У світлі війни, яку проти України провадить Росія, Рада ЄС ще на пів року – до 31 липня 2024 року – продовжила для Москви обмежувальні заходи в економічній сфері.

Відповідне рішення ухвалено в понеділок у Брюсселі, повідомляє пресслужба Європейської Ради.

У Раді нагадали, що ці санкції, спочатку запроваджені 2014 року у відповідь на дії Росії, що дестабілізували ситуацію в Україні, було значно розширено з лютого 2022 року у відповідь на неспровоковану, невиправдану й незаконну військову агресію Росії проти України.

“Наразі вони складаються з широкого спектру галузевих заходів, включно з обмеженнями на торгівлю, фінанси, технології й товари подвійного призначення, промисловість, транспорт і предмети розкоші. Вони також охоплюють заборону на імпорт або транспортування морським транспортом сирої нафти і деяких нафтопродуктів з Росії до ЄС, відключення від SWIFT кількох російських банків і призупинення мовлення й ліцензій кількох підтримуваних Кремлем дезінформаційних ЗМІ. Крім того, запроваджено конкретні заходи щодо посилення спроможності ЄС протидіяти обходу санкцій”, – деталізували в Раді.

У пресрелізі також наголошується, що доки “незаконні дії РФ і далі порушують заборону на застосування сили, що є серйозним порушенням зобов’язань за міжнародним правом, доцільно зберегти чинними всі заходи, запроваджені ЄС, і вжити додаткових заходів, якщо це потрібно”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення