ЄС розробляє план стимуляції Угорщини до нафтового ембарго

11 травня 2022, 17:06Новини289

Этот материал также доступен на русском

18 травня Єврокомісія оголосить про нову енергетичну стратегію під назвою REPowerEU.

  • Посилання скопійованоlink copied

Офіційні особи Європейського Союзу розглядають можливість надання Угорщині фінансової компенсації задля переконання прем’єр-міністра Віктора Орбана підтримати санкції щодо російської нафти.

Про це повідомляє Politico, із посиланням на трьох представників ЄС, зазначають Investory News.

Так, 18 травня Єврокомісія оголосить про нову енергетичну стратегію під назвою REPowerEU. Вона спрямована на поетапну відмову блоку від російських паливних копалин задовго до 2030 року та стимулювання країн ЄС, включаючи Угорщину, за допомогою платіжних механізмів.

Один із чиновників ЄС назвав час і гроші “сполученими судинами”.

“Що більше ми зможемо допомогти Угорщині з REPowerEU, то швидше вони зможуть відмовитися від російської нафти”, — сказав високопосадовець.

Невідомо, чи вдасться досягти угоди з Угорщиною до того, як посли ЄС зустрінуться в середу вранці, заявили кілька дипломатів та офіційних осіб. Метою було ухвалення шостого пакета санкцій блоку у понеділок.

За словами чиновника, дискусія про енергетику відокремлена від суперечки між Комісією та Будапештом щодо скорочення фінансування Угорщини за підрив стандартів верховенства закону у блоці. За словами іншого високопоставленого представника ЄС, жодна зі сторін не намагалася змішувати ці питання.

Як зазначається, заручитися підтримкою Угорщини плану щодо блокування всього імпорту сирого та очищеного палива ЄС із росії необхідно для досягнення політичної мети — сильної та єдиної європейської опозиції діям путіна. Але Орбан досі блокував загальноєвропейські санкції проти російської нафти з того часу, як їх було запропоновано 4 травня, стверджуючи, що припинення імпорту буде рівносильним скиданням “ядерної бомби” на економіку Угорщини.

Переговори між президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та Орбаном у понеділок завершилися безрезультатно, а наступна відеоконференція, що була запланована на вівторок, була скасована. Останній план санкцій ЄС передбачав надання Угорщині та Словаччині, які значною мірою залежать від російської нафти, терміну до кінця 2024 року для дотримання заборони на нафту, що на два роки більше, ніж у решти ЄС.

Але Угорщина не погодилася, апелюючи до того, що їй потрібно більше часу, щоб зменшити залежність від російської нафти. Чиновники запропонували розв’язати питання скорочення терміну шляхом фінансової компенсації для країни.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Сам факт тиску на суд є неприпустимою поведінкою. В поєднанні з масованою інформаційною атакою – тим більше