Ключові факти
«Закон ЄС про кіберсолідарність зміцнить солідарність на рівні ЄС, щоб краще виявляти значні або великомасштабні інциденти в галузі кібербезпеки, готуватися до них і реагувати на них, створюючи Європейський щит кібербезпеки та комплексний механізм захисту від кіберзагроз», – йдеться у заяві.
- Європейський щит складатиметься з національних і транскордонних операційних центрів безпеки, які використовуватимуть найсучасніші технології, такі як штучний інтелект та розширений аналіз даних, для виявлення транскордонних кіберзагроз та інцидентів.
- Механізм Cyber Emergency Mechanism перевірятиме організації в критично важливих секторах, таких як охорона здоровʼя, транспорт й енергетика, на наявність потенційних вразливостей.
- План також включає створення резерву кібербезпеки ЄС, який складається зі служб реагування на інциденти, які втручатимуться на запит країни чи установи ЄС у разі серйозного або великомасштабного інциденту кібербезпеки.
- Законопроєкт про кіберсолідарність вимагатиме згоди країн ЄС та Європейського парламенту, перш ніж він стане законом.
- Водночас Агентство з кіберзахисту уряду Великої Британії попередило в середу, 19 квітня, про зростаючу загрозу критично важливій національній інфраструктурі Заходу з боку хакерів, які симпатизують Росії та її війні з Україною, пише Reuters.