За кордоном

ЄС представить план використання заморожених російських активів 12 грудня – Bloomberg

1 грудня 2023, 13:23Новини43

Через західні санкції Росія втратила доступ майже до половини золотовалютних резервів – близько $300 млрд із приблизно $640 млрд

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейська комісія планує 12 грудня оприлюднити план щодо використання прибутку з більш ніж €200 млрд заморожених активів російського центробанку, пише Bloomberg з посиланням на джерела. Їх планують спрямувати на відновлення України.

Ключові факти

  • Низка питань все ще потребує вирішення, а пропозиції ЄС не вплинуть на національне податкове законодавство країн–членів блоку, свідчить проєкт плану.
  • Бельгія, Німеччина, Франція, Італія та Люксембург висловлювали обережність щодо прискорення процесу та закликали до більш поступового підходу, зазначає видання.
  • Натомість минулого тижня ці країни погодилися, що Єврокомісія має почати з більш неформального документа, щоб залишити можливість звузити розбіжності використання прибутку, кажуть співрозмовники агентства.
  • Зустріч між представниками країн-членів та Єврокомісією 6 грудня стане ключовим моментом для визначення того, чи достатньо були звужені розбіжності, зазначили джерела.

Контекст

За даними Мінфіну РФ, через західні санкції Росія втратила доступ майже до половини золотовалютних резервів – близько $300 млрд із приблизно $640 млрд.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила минулого місяця, що ЄК працює над пропозицією обʼєднати частину прибутку, отриманого від заморожених російських державних активів, для допомоги Україні та її повоєнному відновленню. За її словами, вартість заморожених російських суверенних активів становить близько €211 млрд. Наголошено, що блок вирішив, що Росія має заплатити за відновлення України.

У жовтні лідери ЄС схвалили план використання мільярдів євро прибутків, отриманих від заморожених російських активів, для допомоги Україні. Очікується, що Єврокомісія озвучить юридичні пропозиції на початку грудня.

У Euroclear – найбільшому в світі депозитарії цінних паперів зі штаб-квартирою в Брюсселі – зберігається €180 млрд із €300 млрд заморожених російських активів. З початку року Euroclear заробив на них €3 млрд.

У Мінʼюсті раніше заявляли, що надання Україні відсотків, одержаних від заморожених російських активів, буде недостатньо для компенсації збитків, завданих війною, і що країна сподівається отримати активи в повному обсязі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом