За кордоном

ЄС може виключити Угорщину із Шенгенської зони за видачу віз росіянам: подробиці

6 серпня 2024, 14:32Новини122

Этот материал также доступен на русском

Тепер Угорщина ризикує втратити своє місце у Шенгенській зоні, якщо не змінить свою політику

  • Посилання скопійованоlink copied

Нещодавнє рішення Угорщини щодо спрощення умов в’їзду для громадян росії та Білорусі спричинило хвилю занепокоєння в Європейському Союзі. Ця ініціатива уряду Віктора Орбана викликала критику з боку багатьох європейських лідерів та експертів, які попереджають про потенційні загрози для безпеки континенту. Тепер Угорщина ризикує втратити своє місце у Шенгенській зоні, якщо не змінить свою політику.

У цій статті ми розглянемо деталі цього рішення, реакцію європейських посадовців та можливі наслідки для Угорщини та загалом європейського континенту.

Коли та навіщо Угорщина спростила в’їзд для росіян та білорусів?

Угорщина спростила умови в’їзду для громадян росії та Білорусі, що стало шоком для Євросоюзу. Після візиту Віктора Орбана до москви Будапешт запровадив програму “національної карти”. Ця карта видається на два роки з можливістю продовження і дозволяє її власникам працювати, відкривати бізнес, привозити свої сім’ї та жити в Угорщині тривалий час. За словами журналіста Ореста Сохара, Будапешт без будь-яких перевірок дозволяє росіянам та білорусам в’їжджати в країну за цією картою.

Реакція ЄС та експертів: які ризики несе таке рішення?

Нововведення Угорщини викликало серйозну стурбованість у Європі. Адже у той час, як Латвія, Литва, Польща, Фінляндія, Чехія та Естонія вводять обмеження на в’їзд росіян, Будапешт відкриває їм двері на вільний в’їзд та проживання у ЄС. Західні видання також схвильовані тим, що це може дозволити російським шпигунам потрапляти в ЄС.

Експерт з питань зовнішньої політики ЄС Сергій Лагодинський назвав дії Будапешта “неправильним підходом”. Він підкреслив, що дозволи на в’їзд для росіян і білорусів без безпекової перевірки надаються у той час, коли росія веде гібридну війну проти Європи. Лагодинський висловив переконання, що “було б неправильно таврувати всіх російських громадян як субмарин режиму”, але додав, що Орбан робить те, що він завжди робить: підриває європейську міграційну систему і стає слугою кремля.

Голова Європейської народної партії Манфред Вебер у листі до голови Євроради Шарля Мішеля зазначив, що цей крок Угорщини дозволить неперевіреним росіянам безперешкодно подорожувати більшою частиною ЄС і викликає серйозні занепокоєння щодо національної безпеки. Вебер закликав обговорити це питання на наступному саміті лідерів у жовтні.

Трохи згодом, група з 67 депутатів Європарламенту звернулася до Європейської комісії із закликом до обмежувальних заходів проти Угорщини. Вони зазначили, що рішення Будапешта може стати лазівкою для потенційно небезпечних осіб і поставити під сумнів участь Угорщини у Шенгенській зоні. У листі, ініційованому чеським депутатом Данушею Нерудовою та литовським парламентарієм Пятрасом Ауштревічусом, висловлено вимогу до Єврокомісії про термінове розслідування рішення Угорщини. Законодавці стверджують, що це рішення може стати загрозою для функціонування Шенгенської зони як безпечного простору для громадян.

Наскільки ймовірне виключення з Шенгенської зони для Угорщини?

Однією з найбільших загроз для Угорщини є можливість її виключення з Шенгенської зони. Президент Латвії Едгар Рінкевичс зазначив, що обмеження участі Угорщини у Шенгенській зоні, якщо її політика не зміниться, є одним із важливих засобів, над яким Латвії та країнам-однодумцям доведеться працювати.

Водночас експерти мають сумнів, що Угорщину можуть суворо покарати. Орбану вже “натякають” на двері з ЄС і НАТО, але Брюссель не зважиться на це, оскільки це створило б російсько-китайський анклав у ЄС. Тому європейські політики й надалі шукатимуть компроміс з Орбаном, караючи його обмеженням фінансування та скороченням повноважень у Євроспільноті.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна