За кордоном

Японія запустить на орбіту перший супутник з дерева

20 лютого 2024, 15:05Новини128

Этот материал также доступен на русском

Деревина магнолії продемонструвала високу міцність, максимальну безпеку та оптимальні властивості для космічного середовища

  • Посилання скопійованоlink copied

Японське космічне агентство (JAXA) планує влітку 2024 вивести на орбіту перший штучний супутник, зроблений з дерева, а не з металу.

Проект LignoStella Space Wood було запущено ще у квітні 2020 року. Дослідники з Кіотського університету протестували на орбітальній станції витривалість трьох видів деревини у космосі: берези Ермана, японської вишні та магнолії.

Зразки деревини випробовували у космічному середовищі протягом понад 290 днів на борту МКС. Після цього експериментальну установку повернули на Землю, де дослідники провели експертизу, яка включала випробування на міцність, аналіз елементного складу та кристалічної структури.

Деревина магнолії продемонструвала високу міцність, максимальну безпеку та оптимальні властивості для космічного середовища. Дослідники використовують саме її для розробки LignoSat2.

“Команда зупинила свій вибір на відносно високій оброблюваності, стабільності розмірів та загальної міцності магнолії”, – наголошується в повідомленні університету.

Успішний запуск і демонстрація екологічно чистого супутника стане значним кроком на шляху вирішення проблеми забруднення космосу, що загострюється. Штучний дерев’яний супутник потенційно може зменшити виробництво найдрібніших шкідливих частинок алюмінію.

Коли традиційні супутники знову входять у атмосферу Землі, вони згоряють, вивільняючи крихітні частинки глинозему, які перебувають у верхніх шарах атмосфери протягом тривалого часу. Накопичення таких фрагментів може становити довгострокову загрозу екології Землі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби