За кордоном

Японія посилила санкції проти Росії: обмеження стосуються експорту автомобілів

28 липня 2023, 13:27Новини156

Зазначається, що відповідні обмеження почнуть діяти вже з 9 серпня

  • Посилання скопійованоlink copied

У п’ятницю, 28 липня, Японія прийняла рішення розширити заборону на експорт транспортних засобів до Росії. Санкції також охоплять і поставку вживаних автомобілів до країни-агресорки.

Про це повідомляє видання Kyodo.

Зазначається, що відповідні обмеження почнуть діяти вже з 9 серпня.

Японія у квітні 2022 року вже заборонила поставки в Росію автомобілів преміум-класу вартістю понад 43 тис. дол.

Нові санкції також заборонятимуть експорт нових та вживаних автомобілів з бензиновим і дизельним двигуном, об’ємом понад 1900 кубічних сантиметрів, електричні і гібридні транспортні засоби, а також шини для великих транспортних засобів.

Повідомляється, що японські автомобілі користуються великим попитом у Росії, і посилення заборони, завдасть ще одного удару по Москві на тлі її вторгнення в Україну.

За даними видання, вартість японського експорту до Росії у 2022 році склала 603,9 мільярда єн (близько 39 млрд дол.), що на 30% менше, ніж у 2021 році. Більше половини цього показника складали легкові автомобілі, більшість з яких були вживаними.

Зазначається, що до списку заборонених на експорт до РФ автомобілів додано близько 750 найменувань, включаючи залізо та інші метали, котли та деталі, які можуть бути використані для підтримки промислової діяльності Росії.

За даними міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії, нещодавно заборонені товари становлять близько 20% від вартості експорту до Росії у 2021 році.

США та європейські країни посилили заборону на експорт транспортних засобів до Росії після того, як лідери G7 домовилися на травневому саміті вжити заходів щодо обмеження експорту всіх товарів, які можуть допомогти військовим зусиллям РФ.

26 травня повідомлялося, що Японія розширила список санкцій проти РФ. Під них потрапило 17 фізичних і 78 юридичних осіб.

Про введення цих санкцій проти Росії Японія оголошувала 20 травня.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога