Який потрібно мати дохід для отримання житлової субсидії – роз’яснення Пенсійного фонду

21 липня 2023, 14:44Новини864

Этот материал также доступен на русском

Для призначення субсидії витрати на житлово-комунальні мають перевищувати у середньому 15% щомісячного сукупного доходу

  • Посилання скопійованоlink copied

Житлову субсидію може оформити кожен громадянин України та отримувати гроші на оплату комунальних послуг. Але є певні умови, серед яких є дохід домогосподарства.

До Пенсійного фонду звернулася українка із запитанням: «Який дохід потрібно мати, щоб отримувати субсидію та чи можливо оформити субсидію, якщо за комунальні послуги розраховуюсь через приватний ЖЕК».

Фахівці ПФУ відповіли, що право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, які проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Розмір субсидії при цьому розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних норм та нормативів та обсягом обов’язкового платежу.

Зокрема, для призначення субсидії витрати на житлово-комунальні мають перевищувати у середньому 15 відсотків щомісячного сукупного доходу (Постанова Кабінету Міністрів України №1156 від 27.07.1998 р.).

“Відповідно до п.90 абзац 3 Постанови Кабінету Міністрів України №848 від 21.10. 1995 року громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати орган Пенсійного фонду України про виникнення обставин, зокрема – зміни соціального статусу членів домогосподарства. Представник житлово-комунальних послуг має надавати всю необхідну інформацію до Фонду незалежно від форм власності”, – підсумували у ПФУ.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні