Які банки готові платити за гривневими депозитами 17% річних

23 серпня 2022, 12:09Новини205

Депозитні ставки поступово тягнуться за обліковою ставкою Нацбанку

  • Посилання скопійованоlink copied

Великі банки за річними депозитами у гривні зараз обіцяють максимум 17% річних. Де найвигідніше розмістити вклад та як змінилися ставки за останні два тижні у фінустановах із депозитним портфелем понад 2 млрд грн — читайте у свіжому огляді «Мінфіну».

Які банки готові платити найбільше:

  • Найвищу ставку за гривневими вкладами на 12 місяців серед великих банків — 17% річних — пропонує Прокредит Банк. Водночас, деякі дрібні банки готові платити понад 18%.
  • На другій позиції топ-10 найщедріших фінустанов опинився Альфа-Банк, який різко підвищив ставку на 7 в.п. Розмістити гривню в банку на рік тепер можна під 16% річних. Цікаво, що на початку місяця Альфа-Банк рекордними темпами також підвищував дохідність за депозитами у валюті. Тепер його доларові вклади найдорожчі серед великих банків.
  • Третє місце розділили Таскомбанк та Укргазбанк (останній збільшив дохідність вкладів на 9 та 12 місяців на 2 в.п.). Клієнти цих банків зараз можуть відкрити депозит у нацвалюті на рік під 14% річних.

Банкіри пояснюють, що депозитні ставки поступово тягнуться за обліковою ставкою Нацбанку, яку регулятор підвищив до рівня 25% річних, аби більше клієнтів розміщували кошти саме в національній валюті.

«Навіть враховуючи складну економічну ситуацію в країні та продовження воєнних дій, очікуємо, що до кінця осені цього року ставки в національній валюті тільки зростатимуть», — говорить Віталій Годун, керівник управління розвитку продуктів роздробу Укргазбанку.

За його словами, у липні держбанк оформив 4 579 депозитних договорів у національній валюті на суму понад 1,2 млрд грн (нові договори та пролонгація вкладів), а також 1 625 договорів на суму $14,9 млн.

В Альфа-Банку клієнтам, які здійснюють пролонгацію депозиту, виплачують «бонус за довіру» — додатковий 1% до стандартної ставки у валюті та 3% на заощадження у гривні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби